Всеукраїнська мистецька акція “Мій Шевченко – Мій світ”

Вересень 20, 2017 Новини 110 переглядів

З 13 по 16 вересня 2017 року відбувся фінальний етап ІV Всеукраїнської дитячої мистецької акції “Мій Шевченко – Мій світ”, який зібрав близько тридцяти переможців.
Організував акцію Національний центр “Мала академія наук України” спільно з Національним музеєм Тараса Шевченка.
Мистецька акція проводилася у двох секціях: “Мій Шевченко” і “Мій світ”. Юні шевченкознавці надсилали на конкурс фото шевченківських місць, ілюстрації до творів поета, відеозаписи із власним декламуванням віршів Шевченка і рукописні книги з авторськими ілюстраціями.

Роботи учасників секції “Мій світ” присвячені творчому осмисленню життя малої батьківщини. Це були самостійно відзнятий відеоролик, фотокнига з авторськими світлинами та коментарями до них або рукописна книга з авторськими ілюстраціями найцікавіших місць, споруд, пам’яток архітектури тощо, пов’язаних з рідними місцями.
Творчі доробки юних митців оцінювали фахівці з Національного музею Тараса Шевченка, видавництва “Laurus”, художники – члени Національної спілки художників України – і куратори культурних та арт-проектів.
Під час акції юні митці мали змогу відвідати майстер-класи з фотографії і книжкової ілюстрації, зустрічі з письменниками Галиною Ткачук та Сергієм Лоскотом, кінорежисером Костянтином Коноваловим.
Хмельницьку область представляла команда переможців заочного (відбіркового) етапу. Призові місця здобули:
Байгер Діана, учениця 3 класу Наркевицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Наркевицької селищної об’єднаної територіальної громади Волочиського району – І місце у номінації “Авторське есе”;
Андреєв Богдан, випускник Чемеровецького навчально-виховного комплексу №1 “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, ліцей та міжшкільний навчально-виробничий комбінат” Чемеровецької селищної об’єднаної територіальної громади – ІІ місце у номінації “Авторське есе”;
Бродська Дарина, учениця 11 класу Нетішинського навчально-виховного комплексу “Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів та ліцей” – І місце у номінації “Відео”;
Гурник Яна, учениця ІІ курсу Державного вищого навчального закладу “Кам’янець-Подільський коледж будівництва, архітектури та дизайну” – І місце у номінації “Композиційне арт-фото”.
Вітаємо переможців! Бажаємо подальшої самореалізації, можливості відкрити нові грані таланту, цікавих ідей та нових звершень.