Всеукраїнська нарада з питань позашкільної освіти

Жовтень 31, 2017 Головна|Новини 57 переглядів

25 жовтня 2017 року в Міністерстві освіти і науки України відбулась Всеукраїнська нарада з питань позашкільної освіти (далі – Всеукраїнська нарада) за участю представників департаментів (управлінь) освіти і науки обласних державних адміністрацій, керівників державних та обласних закладів позашкільної освіти, представників МОН України та Інституту модернізації змісту освіти.
Від Хмельницької області  у Всеукраїнській нараді взяли участь Фіярська Світлана Ігорівна – начальник відділу професійної освіти та виховної роботи управління професійної освіти та ресурсного забезпечення Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації, яка ділилась досвідом успішної практики реалізації місцевими органами влади державної політики в частині позашкільної освіти на Хмельниччині та Гончарук Григорій Макарович – директор обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді.
Всеукраїнську нараду відкрила Середницька Алла Дмитрівна – начальник відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини МОН України. У своєму виступі Алла Дмитрівна зазначила про введення нового термінологічного поняття «спеціалізована освіта» як невід’ємного складника системи освіти, а також про інші нововведення в частині позашкільної освіти, що передбачає Закон України «Про освіту».

Кононенко Юрій Григорович – директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України, наголосив на важливості розвитку та модернізації позашкільної освіти в Україні, а також на докорінних змінах в змісті та системі освіти загалом, які передбачає нова освітня реформа.
Учасники Всеукраїнської наради обговорили нормативно-правове забезпечення позашкільної освіти в Україні, зокрема ст. 14 Закону України «Про освіту».
З метою оновлення та покращення існуючої нормативно-правової бази в сфері позашкільної освіти, заступник директора департаменту правового забезпечення – начальник відділу нормативної роботи та правової експертизи МОН України – Сич Олександр Володимирович оголосив про створення робочої групи при МОН України щодо розробки нового проекту Закону України «Про позашкільну освіту в Україні».
Представники Інституту модернізації змісту освіти МОН України розповіли про програмно-методичне забезпечення позашкільної освіти.
Крім цього, обговорено зміну системи контролю за якістю надання освітніх послуг та створення в майбутньому нового органу державної влади з питань контролю якості освіти та розглянуто питання фінансово-економічних відносин у сфері освіти, зокрема ст. 78 Закону України «Про освіту» в частині державного сприяння розвитку позашкільної освіти шляхом надання відповідних освітніх субвенцій.
В свою чергу директори державних центрів позашкільної освіти: Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді (В.В. Вербицький), Національного центру «Мала академія наук» (О.В. Лісовий), Українського державного центру позашкільної освіти (Г. А. Шкура), Українського державного центру туризму і краєзнавства (С.В. Неділько) прозвітували про діяльність ввірених їм закладів, та відзначили позитивну роботу Департаментів освіти і науки обласних державних адміністрацій.