Департамент освіти і науки

Хмельницька обласна державна адміністрація

Відбувся навчально-патріотичний зліт Хмельницької обласної ради учнівського самоврядування професійно-технічних навчальних закладів області

Червень 18, 2017 Новини 230 переглядів

Відповідно до плану роботи Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації, Хмельницького державного центру естетичного виховання учнівської молоді та плану роботи Ради учнівського самоврядування ПТНЗ Хмельницької області з 13 по 15 червня 2017 року в ДНЗ «Полонський агропромисловий центр професійної освіти» відбувся зліт лідерів учнівського самоврядування професійно-технічних навчальних закладів Хмельницької області.
Задля формування конструктивного діалогу між дорослими та учнівською молоддю, подолання бар’єрів у спілкуванні та налагодження ефективної співпраці у великій різновіковій команді, вже вдруге за мету зльоту було поставлено об’єднання роботи секцій лідерів учнівського самоврядування та заступників директорів з навчально-виховної роботи. Протягом трьох днів учасники спільно працювали над командними завданнями, брали участь у тренінгах, таборуванні та презентації флеш-мобу.

Програма зльоту, як і зазвичай, була досить насиченою та активною, передбачала спортивні змагання, квест, козацькі забави та розваги, презентацію власних творчих проектів, навчально-мотиваційні тренінги. З учнями працювали професійні тренери та методисти. Під час заходу неординарно презентував свою роботу учнівський актив ДНЗ «Полонський агропромисловий центр професійної освіти», також під керівництвом Сосулі Л.В. заступника директора з навчально-виховної роботи та методиста Грабовської Л.В. було організовано низку креативних заходів, зокрема тематичний «паперовий» квест, так як ліцей готує фахівців для Понінківської картонно-паперової фабрики, майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки, майстер-клас по роботі з папером «Зробимо Україну квітучою», де учасники власноруч виготовляли з паперу маки та прикрашали карту України.
Вперше для роботи секції заступників з навчально-виховної роботи було впроваджено новітній тренінг від Вітязь О.С. заступника директора з НВР Хмельницького державного центру естетичного виховання учнівської молоді на тему: «Полювання на гранти». В ході роботи висвітлювались питання стратегічного планування, основ фандрайзингу та інструментів впровадження. Учасники залюбки ділились власним досвідом написання грантових заявок та форм роботи з пошуку грантодавців.
Традиційно тренінг від Кушніра С.С. голови правління громадської організації «Хмельницький молодіжний клуб розвитку» на тему: «Мотиваційна складова ефективного лідера учнівського самоврядування» дав змогу учням віднайти джерело натхнення в учнівському самоврядуванні та вирішити низку важливих питань стосовно управління колективом. Відкриттям для учнів також стала презентація тренінгу молодіжної Студії кар’єрного розвитку «ВЕКТОР.ocz» від Хмельницького обласного центру зайнятості. Під час проекту з лідерами працював психолог, який допомагав визначитись із природними здібностями, щодо вибору майбутнього місця роботи, також Гаврилюк С.А заступник начальника відділу організації профорієнтації ОЦЗ ознайомила учасників з процесом виходу на ринок праці, підвищення соціальної, професійної мобільності та конкурентоспроможності, адекватного ставлення до перспектив власної зайнятості, техніки пошуку роботи.
Програма заходу була надзвичайно обширною та різноманітною, заохочувала молодих лідерів поєднувати навчання, самовдосконалення, спорт та розваги. Зокрема цілий день присвячений таборування «Лісова варта» зарядив усіх бадьорістю, ентузіазмом та жагою до перемог. Під час командних змагань учасники облаштовували наметові містечка, готувили їжу на вогнищі, змагалися на спритність та витривалість, співали пісень, інсценізовували казку, презентували власноруч виготовлені картини з природніх матеріалів. До прикладу, в творчому проекті «Відкриті серця», під час інсценізації української пісні, молоді лідери проявили себе не тільки як генератори креативних ідей, а й як невичерпно творчі особистості, пронизані любов’ю та патріотизмом до Батьківщини. По закінченню заходу на усіх учасників зльоту чекав сюрприз, який люб’язно підготував директор навчального закладу Романюк М.Є. неймовірне за розмірами багаття та смачна юшка, під час частування якою учні запустили небесні ліхтарики, та загадали бажання про мир на Україні. Основною метою навчально-патріотичного зльоту було не тільки обговорення підсумків про проведену роботу лідерами впродовж навчального року, а й налагодження продуктивної роботи учнів протягом наступного року, мотиваційне об’єднання роботи в спільній команді викладач – учень. З метою привернення уваги молоді до активної позиції у суспільстві на підтримку європейських цінностей, по завершенні зльоту учасники презентували флеш-моб «Україна – це моя Європа». До відеозйомки дійства учасники поставились дуже відповідально, в результаті, задля кращого фільмування локації було залучено пожежну машину МПО Понінка. Надалі в планах Ради традиційно запис міні-фільму про зліт та промо-ролику флеш-мобу.
Яскраві враження перехоплювали дух, а надзвичайно потужна енергетика спонукала молодих лідерів до продуктивної роботи над собою і в учнівських колективах.

Хомяк Л.А. – завідувач організаційно-масовим
відділом ХДЦЕВУМ