Департамент освіти і науки

Хмельницька обласна державна адміністрація

Відбувся обласний семінар відповідальних за музейну справу, керівників гуртків патріотичного, краєзнавчого, історичного напрямів ПТНЗ

Листопад 11, 2017 Головна|Новини 29 переглядів

На виконання плану роботи Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації та Хмельницького державного центру естетичного виховання учнівської молоді на 2017 рік, з метою розвитку та удосконалення музейної справи, реалізації національно-патріотичного виховання у професійно-технічних навчальних закладах області, Хмельницьким державним центром естетичного виховання учнівської молоді 8 листопада 2017 року було проведено обласний семінар відповідальних за музейну справу, керівників гуртків патріотичного, краєзнавчого, історичного напрямів ПТНЗ «Музей – як центр національно-патріотичного виховання учнівської молоді. Створення музеїв при ПТНЗ».

У семінарі взяли участь представники всіх навчальних закладів профтехосвіти області.
Цього року семінар відбувся на базі та за участі працівників Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, де діє обласний музей «Освіта Хмельниччини», з яким учасники семінару мали змогу ознайомитися.
Програма семінару була насиченою і різноплановою, передбачала нормативно-правовий аспект та аналітико-практичну частину. Відкрив та привітав учасників семінару ректор Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Берека Віктор Євгенович. Він підкреслив значущість музейної діяльності у кожному навчальному закладі, дав декілька рекомендацій щодо створення сучасних музеїв та запросив до співпраці. Також учасників семінару привітала директор Хмельницького державного центру естетичного виховання учнівської молоді Григорчук Тетяна Володимирівна.
У нормативно-правовому аспекті семінару методист Хмельницького обласного центру краєзнавства та туризму учнівської молоді Мозолюк Микола Іванович розповів про нормативну базу діяльності музеїв при навчальних закладах, завідувач науково-масового відділу Хмельницького обласного краєзнавчого музею Мельничук Оксана Анатоліївна презентувала інтерактивні підходи у музейній діяльності та поділилася досвідом роботи музею, директор Хмельницького літературного музею Горбатюк Василь Іванович розповів про зв’язок та вплив літератури в аспекті патріотичного виховання учнівської молоді.
Під час аналітико-практичної частини семінару завідувач науково-методичного центру викладання предметів суспільно-гуманітарного напрямку ХОІППО Войтенко Володимир Іванович провів оглядову екскурсію по музею «Освіта Хмельниччини», ознайомивши учасників семінару із зародженням та розвитком освіти на Хмельниччині.
Одним із важливих завдань семінару було проведення навчання за програмою тренінгу із патріотичного виховання дітей та учнівської молоді «З Україною в серці», завідувачем науково-методичного центру виховної роботи та позашкільної освіти ХОІППО Гіджеліцьким Ігорем Казиміровичем. Учасники семінару взяли активну участь у навчальній програмі та ознайомилися з методикою проведення тренінгу. По завершенні семінару всі отримали методичну літературу щодо упровадження програми виховної роботи з підлітками.
Дякуємо всім учасникам семінару за співпрацю, бажаємо плідної роботи та наснаги у подальшій діяльності.

Завідувач відділом ВПВ ХДЦЕВУМ
Фіновська В.В.