Департамент освіти і науки

Хмельницька обласна державна адміністрація

Десять років з «ГРОНО»

Травень 19, 2017 Новини з районів 305 переглядів

18 травня 2017 року в Центрі дитячої та юнацької творчості відбулася Х ювілейна міська конференція членів міжпозашкільного наукового товариства „ГРОНО” МАН, присвячена Дню науки в Україні, який відзначається 21 травня.
42 вихованці позашкільних навчальних закладів прийняли участь у І етапі конкурсу творчих рефератів. 11 кращих юних дослідників презентували свої роботи на конференції. Для них це – початок життєвої стежки, яка приведе їх до правильного вибору професії, допоможе їм пізнати справжню ціну знань. Для наставників – ще одна можливість відкрити щось нове в своїх вихованцях. Участь у конференції приймали: завідувач науково-методичного центру управління освіти і науки Залевська С.Д., методист науково-методичного центру управління освіти і науки Ніколайчук Н.Є.

Тему «Подвиги героїв в пам’яті народній. Наші земляки – учасники АТО» представила Шупарська Вероніка, вихованка ПНВО. Присутні мали змогу заслухати спогади про антитерористичну операцію на Сході України учасника бойових дій Григорія Ганзюка. Вихованець гуртка автомоделювання Центру дитячої та юнацької творчості Гуменюк Андрій у своєму виступі розкрив історію розвитку бойової авіації в період Другої світової війни.
Учасники та гості поринули у світ цікавих досліджень науковців з етнографії, народознавства, історичного краєзнавства: «Криниця – джерело життя» (Мандзюк Анастасія, ЦДЮТ), «Місця Сили Поділля» (Доннікова Валерія, ПНВО), «Витоки народної хореографії» (Івасик Дана, ЦДЮТ), «Український віночок – краса і традиції сплелись воєдино» (Шидловська Іванна, ПНВО). Захоплюючу подорож присутні здійснили разом із Шаповалом Дмитром, який представив творчу роботу «Історія появи м’яча». Малець Вікторія познайомила присутніх з витоками жіночого футболу, а одна з кращих футболісток України Анастасія Колупай представила показовий виступ з цього виду спорту. Разом з вихованцями ПНВО учасники з цікавістю дізнавалися про молекулярну кухню (Худзінська Володомира), виникнення нитяної графіки (Бойко Юлія), модні вироби зі шкіри в минулому і в сучасності (Галаса Анастасія). Виступи школярів доповнювались різнобарв’ям демонстраційних матеріалів, відео та аудіо записами, мультимедійними презентаціями тощо.
Традиційно науково-практична конференція завершилась посвятою учасників у члени наукового товариства «ГРОНО» та нагородженням їх грамотами за активну участь.
З вітальним словом до юних науковців звернулися завідувач науково-методичного центру управління освіти і науки Залевська С.Д. та директор ЦДЮТ Ткачук О.В.. Вони побажали вихованцям наукового товариства подальших успіхів, нових досягнень та яскравих перемог та нагородили їх грамотами управління освіти і науки.