" />
 

Департамент освіти і науки

Хмельницька обласна державна адміністрація

Загальноосвітні навчальні заклади Хмельницької області

Листопад 1, 2016 Освіта|Загальна-середня освіта 1033 переглядів

У 2016/2017 навчальному році в області функціонує 756 загальноосвітніх навчальних закладів, в яких навчається 129 245 учнів. Наявна мережа і база закладів загальної середньої освіти забезпечує освітні запити населення в здобутті повної загальної середньої освіти та реалізацію в регіоні концепції безперервної ступеневої освіти.
Для обдарованої учнівської молоді створено умови для навчання у 24 ліцеях, 28 гімназіях, 10 колегіумах та 16 спеціалізованих школах.

З метою забезпечення у сільській місцевості умов для рівного доступу осіб до якісної освіти, підвищення якості освіти, забезпечення раціонального та ефективного використання наявних ресурсів у навчальних закладах в області створено 4 опорні заклади, в яких навчається 2336 учнів, а саме:

  • Ізяславський навчально-виховний комплекс “Загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ст. №5 ім. О.П.Онищука гімназія”;
  • Летичівський навчально-виховний комплекс № 1 “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-ліцей”;
  • Новоселицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів;
  • Старосинявський навчально-виховний комплекс “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, гімназія”.

В області забезпечено підвезення учнів до навчальних закладів, які проживають на відстані понад 3 км від школи. Шкільний автобусний парк становить 393 одиниці. У 2016 році придбано 20 автобусів, з яких 14 за принципом 50х50 (50% вартості за рахунок коштів державного бюджету та 50% – за рахунок коштів місцевого бюджету), 4 автобуси придбано за рахунок коштів державного бюджету на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад, 2 шкільні автобуси закуплено на опорні заклади області.

У всіх загальноосвітніх навчальних закладах створено умови для харчування учнів. Учнів 1-11 класів охоплено усіма видами харчування.
За рахунок коштів освітньої субвенції та коштів місцевих бюджетів безкоштовним харчуванням забезпечено усіх дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних і інклюзивних класах, та учнів 1-4 класів із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям».
Проблемними залишаються питання:

  • оптимізації мережі шкіл з малою наповнюваністю у сільській місцевості;
  • оновлення навчально-методичної бази та комп’ютерної техніки у навчальних закладах;
  • забезпечення відповідними кадрами та необхідним реабілітаційним обладнанням навчальних закладів, у яких створено умови для навчання дітей з особливими освітніми потребами.