Заклади загальної середньої освіти області в 2017/2018 навчальному році

Грудень 6, 2017 Головна|Освіта|Загальна-середня освіта 36 переглядів

В 2017/2018 навчальному році на території області функціонує 730 закладів загальної середньої освіти, в яких навчається більше 130 тис учнів. Наявна мережа і база закладів загальної середньої освіти забезпечує освітні запити населення в здобутті повної загальної середньої освіти та реалізацію в регіоні концепції безперервної ступеневої освіти.
Для розвитку здібностей, обдарувань і талантів дітей, надання їм можливості для реалізації індивідуальних, творчих потреб в області функціонують: 28 гімназій, 24 ліцеї, 7 колегіумів, 16 спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням іноземних мов.

У 2017 році проведено оптимізацію мережі закладів загальної середньої освіти: ліквідовано 21 (з них 13 стали філіями опорних закладів освіти), призупинено 5, реорганізовано 63 заклади загальної середньої освіти.
З метою надання якісної освіти, особливо у сільській місцевості, в області функціонує 15 опорних закладів освіти з 22-ма філіями, в яких навчається 5568 учнів.
Парк шкільних автобусів по Хмельницькій області становить 399 одиниць, з яких 359 задіяні у підвезенні.
Всього підвезення організовано для 13 212 учнів і дітей та 2 879 педпрацівників.
В області усіма видами харчування охоплено 100 відсотків учнів 1-11 класів. В межах визначених норм за рахунок коштів місцевих бюджетів забезпечені харчуванням стовідсотково учні пільгових категорій, а саме діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, діти 1-4 класів із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України “Про державну допомогу малозабезпеченим сім’ям”, діти, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах. Середня вартість одноразового харчування у школах області становить 8,6 гривні.
У закладах загальної середньої освіти в області функціонує 966 навчально-комп’ютерних комплексів, з них 755 навчально-комп’ютерних комплексів працюють більше 5 років. Забезпеченість закладів загальної середньої освіти кабінетами інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій становить 92 відсотки. У освітньому процесі учнями використовуються 9878 персональних комп’ютерів та ноутбуків.
В цілому на 1 комп’ютер припадає 10 учнів.
До мережі Інтернет підключено 704 заклади загальної середньої освіти, що становить 96,4%, 580  закладів загальної середньої освіти області мають власні Web-сайти (79,5%).