Літнє оздоровлення дітей в дошкільних навчальних закладах

Червень 19, 2017 Головна|Освіта|Дошкільна освіта|Новини 326 переглядів

16 червня 2017 року відбувся обласний семінар методистів дошкільної освіти районних, міських методичних кабінетів (центрів) «Організація оздоровлення дітей дошкільного віку в літній період»
Семінар організовано Департаментом освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації спільно з обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти на базі дошкільних навчальних закладів м. Славута. З вітальним словом до учасників семінару звернувся міський голова Сидор Василь Богданович, начальник управління виконавчого комітету Славутської міської ради Перепелиця Ельміра Миколаївна. Теоретичну частину семінару підготували Гаркавенко Тетяна Володимирівна, головний спеціаліст Департаменту освіти і науки, Гаврилюк Олег Віталійович, головний лікар КЗ «Славутський центр первинної медико-санітарної допомоги», Харченко Алла Анатоліївна, старший викладач кафедри теорії і методик початкової та дошкільної освіти ОІППО; участь у семінарі взяли Каратаєва Марія Іванівна, Дарченко Лариса Григорівна – методисти дошкільної освіти ОІППО. Практичний блок семінару організовано методистом управління освіти Славутської міської ради Курельчук Людмилою Сергіївною та проведено на базі дошкільних навчальних закладів № 3 (завідувач Ткачук Наталія Василівна), № 6 (завідувач Остапчук Міра Йонівна), №7 (завідувач Ящура Олена Леонідівна).

Колективом дошкільного закладу № 6 презентовано впровадження інноваційних практик фізкультурно-оздоровчого напряму під час літнього оздоровлення: доріжка здоров’я в природному середовищі, літній душ, «Вітамінний бебі-бар», дитячий пляж, флорбол, кунг-фу, корекційний парашут, ігри в надувному басейні, дитячий бадмінтон та ін.
Педагогами дошкільного закладу №7 продемонстровано цікаві інноваційні практики в освітній роботі з дітьми у літній період: дослідницько-пошукова робота з об’єктами природи, фантазування на тему природи в зображувальній діяльності та художній праці, міні-прогулянка садом ароматів, арт-терапія для малечі, релаксація та відпочинок в зоні Патіо, презентація елементів стилю Кантрі, гра-подорж «Квест» за методикою І. Стеценко; робота клубу для найменших славутчан «Я+МАМА» (презентація роботи з дітьми від 6 місяців до 1 року).
Позитивно вразила учасників семінару мандрівка еко-стежиною у лісі, прилеглому до дошкільного закладу № 3. Еко-маршрут допомагає реалізувати педагогічні ідеї В. Сухомлинського , які слугують формуванню у дошкільників свідомого ставлення до природи , до свого здоров’я, оволодінню навичками здорового способу життя. На території еко-стежини облаштовано зупинки «Квіткова», «Сунична», «Чорнична», Лугова», «Водойма», «Мурашина», «Пташина», «Горобинка» та ін.
Учасники заходу дали високу оцінку проведеному семінару та висловили своє професійне захоплення презентованим досвідом роботи дошкільних навчальних закладів м. Славута з питань організації оздоровлення дітей у літній період.