" />
 

Департамент освіти і науки

Хмельницька обласна державна адміністрація

Нарада-семінар керівників методичних служб з проблеми “Орієнтири діяльності методичних служб в умовах освітніх змін”

Грудень 7, 2017 Головна|Новини 35 переглядів

Орієнтири діяльності методичних служб в умовах освітніх змін стали предметом обговорення учасників семінару-наради з керівниками методичних служб області під керівництвом проректора Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Попика О.Ф.
Шляхи модернізації діяльності методичних служб в умовах імплементації Закону України «Про освіту» втілено у виступі заступника директора Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації Дупляк Т.В.

Підвищення кваліфікації педпрацівників в умовах модернізації шкільної освіти, перспективи професійного зростання педпрацівників у 2018 році окреслено у виступі проректора ХОІППО Соловея М.В.
Проректор ХОІППО Вашеняк І.Б. зупинилась на моніторинговій діяльності методичних служб.
Пріоритети дошкільної освіти у 2018 р., підготовка вчителя початкової школи до реалізації концептуальних засад Нової української школи, науково-методичний супровід роботи вчителя в інклюзивних класах проаналізовано у виступі проектора Попика О.Ф.
Учасниками наради обговорено:

  • – шляхи вдосконалення цифрової культури педагога (Ребрина В.А., завідувач НМЦ викладання інформатики, інформаційно-комунікаційних технологій та дистанційного навчання ХОІППО);
  • – Формування готовності керівника до роботи в умовах децентралізації (Буймістер Л.В., методист НМЦ координації роботи методичних і загальноосвітніх установ та закладів освіти ХОІППО);
  • – Концептуальні засади діяльності методичних кабінетів як сервісних центрів (Кошка О.А., завідувачка НМЦ координації роботи методичних і загальноосвітніх установ та закладів освіти ХОІППО);
  • – Організацію науково-методичної співпраці кафедри менеджменту та освітніх технологій з закладами освіти області в умовах імплементації Закону України «Про освіту» (Гуменюк В.В., завідувачка кафедри менеджменту та освітніх технологій ХОІППО);

Завідувачем НМЦ координації роботи методичних і загальноосвітніх установ та закладів освіти ХОІППО Кошкою О.А. проведено методичний практикум «Плануємо роботу методичної служби на 2018 р.».
Учасникам наради презентовано обласну інформаційно-ресурсну лабораторію творчого педагога, створену на базі кабінету ППД(методист НМЦ викладання інформатики, інформаційно-комунікаційних технологій та дистанційного навчання Пастернак О.В.).
За підсумками роботи визначено напрями методичної підтримки в децентралізованій системі освіти, зокрема:

  • – залучення освітян у процес змін;
  • – передача методичних повноважень на рівень закладу освіти;
  • – забезпечення координації діяльності методичних структур різних рівнів;
  • – перехід до методичного сервісу як одного з елементів відкритої освіти.