Положення про обласний заочний конкурс молодіжних газет «Нова преса» серед учнів професійно – технічних навчальних закладів області

Лютий 1, 2017 Зв'язки_з_громадськістю|Громадська думка|Новини 376 переглядів

І. Загальні положення

1. Обласний заочний конкурс молодіжних газет «Нова преса» серед учнів професійно-технічних навчальних закладів області (далі – конкурс) проводиться з метою розвитку молодіжної преси для виявлення нових журналістських талантів і оволодіння досвідом у галузі журналістики.

2. Завданнями конкурсу є:
забезпечити широку відкритість навчально-виховного процесу, використовуючи всі наявні засоби масової інформації;
заохочувати учнів та викладачів професійно-технічних навчальних закладів до активного відображення у своїх матеріалах суспільних процесів, спрямованих на розбудову громадянського суспільства в Україні та світі;
сприяти міжнародному спілкуванню та налагодженню міжнародних взаємозв’язків учнів професійно-технічних навчальних закладів.

3. Загальне керівництво підготовкою та проведенням конкурсу здійснює:
Департамент освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації;
Хмельницький державний центр естетичного виховання учнівської молоді.

4. Використання і обробка персональних даних, одержаних з метою виконання вимог цього Положення, здійснюється відповідно до Закону України «Про захист персональних даних».

ІІ. Порядок і термін проведення конкурсу

1. Конкурс проводиться щороку поетапно:
1-й етап – відбірковий, проходиться між учасниками у професійно –
технічних навчальних закладах області;
2-й етап – обласний, проходить між переможцями 1-ого етапу професійно-технічних навчальних закладів області.

2. Склад оргкомітету і журі конкурсу затверджується:
відбірковий етап – керівником професійно-технічного навчального закладу;
обласний етап – Департаментом освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації.

3. Оргкомітет конкурсу визначає терміни проведення відповідних етапів конкурсу та доводить їх до відома учасників.

ІІІ. Умови участі

1. До участі у конкурсі запрошуються учні професійно-технічних навчальних закладів області.

2. Конкурс проводиться у номінаціях:
краща електронна газета;
краща друкована газета;
краща стінна газета;
краще репортажне фото;
кращий матеріал на тему євроінтеграції України (за підтримки Представництва ЄС в Україні);
висвітлення теми законності та правопорядку;
кращий матеріал на тему учнівського самоврядування.

3. Види робіт, які подаються на конкурс:
стінна газета;
друкована газета;
Інтернет-газета;
телерепортаж;
репортажне фото;
радіорепортаж.

4. На конкурс приймаються газети будь-якого виду: стінні, друковані,
мальовані власноруч, Інтернет газети (посилання на сайт), телерепортажі (зняті на мобільний телефон, фотоапарат або інше відео обладнання), фотографії тощо.

5. У номінації «Краще репортажне фото» розглядаються авторські фотографії у жанрі репортажу форматом 20х30 см із коротким описом події та оригіналом видання, де було розміщене фото.

6. Учасники конкурсу обов’язково заповнюють заяву-анкету на участь у конкурсі, згідно додатку.

7. Конкурсні матеріали на 2 етап конкурсу надсилаються на адресу Хмельницького державного центру естетичного виховання учнівської молоді: 29005, м. Хмельницький, вул. Кам’янецька, 57.

IV. Критерії оцінювання

1. Оцінювання робіт конкурсантів здійснюється журі за 15-бальною системою, враховуючи такі критерії:
естетичне оформлення матеріалів – 15 балів;
оригінальність та самобутність робіт – 15 балів;
відповідність робіт заданій темі – 15 балів;
кількість авторів – 15 балів;
кількість тем – 15 балів;
кількість шпальт – 15 балів;
кількість ілюстрацій – 15 балів.

2. Роботи, які не відповідають зазначеним у цьому Положення вимогам не розглядаються.

V. Підведення підсумків та нагородження

1. Підсумки здійснюються журі на кожному етапі конкурсу згідно з критеріями оцінювання.

2. Переможці (1 місце) та призери (2, 3 місце) визначаються у кожній номінації за середнім арифметичним балом.

3. Якщо кількість балів рівна, місця поділяються між учасниками.

4. Переможці конкурсу нагороджуються грамотами Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації.

Заступник директора – начальник
управління професійної освіти