Початок нового навчального року в Хмельницькому територіальному відділені Малої академії наук України

Вересень 13, 2017 Методика|Новини 22 переглядів

07-08 вересня 2017 року на базі Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівською молоді відбулась інструктивно-методична нарада для керівників гуртків науково-дослідницького напряму позашкільної освіти на тему: “Особливості організаційно-масової та навчально-виховної роботи у 2017/2018 навчальному році”. Учасниками заходу стали представники 6 міст обласного значення, 11 районів, 16 об’єднаних територіальних громад, 3 ліцеїв/шкіл-інтернатів обласного підпорядкування області та 4 вищих навчальних закладів м. Хмельницького.

З вітальним словом перед присутніми виступив директор Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Григорій Макарович Гончарук, який відзначив важливу роль Малої академії наук як фундаменту української науки, інтелектуального поштовху для розвитку суспільства сьогодення і майбутнього, наголосив на особливостях організації навчально-виховного процесу у 2017/2018 навчальному році в Хмельницькому обласному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді в цілому та Хмельницькому територіальному відділенні МАН зокрема.
Під час заходу Попиком Олександром Федоровичем, проректором з науково-методичної роботи Хмельницького інституту післядипломної педагогічної освіти було окреслено пріоритетні завдання Хмельницького інституту післядипломної педагогічної освіти у вдосконаленні роботи з обдарованою учнівською молоддю.
Ефективність науково-освітньої діяльності забезпечує належне кадрове забезпечення Саме тому підвищення фахової майстерності педагога в умовах позашкільного закладу є надзвичайно актуальним наголосила у своєму виступі завідувач відділу методичного Ірина Олександрівна Микуляк.
На важливості психологічного супроводу вихованців на під час навчально-виховного процесу наголосила у своєму виступі Гундерук Людмила Миколаївна, практичний психолог обласного центру науково-технічної учнівської молоді, кандидат психологічних наук, доцент.
Із вимогами до охорони праці присутніх ознайомив Олександр Сергійович Дронг, завідувач відділу інформаційно-комунікаційних технологій.
Із орієнтовним планом обласних організаційно-масових заходів дослідницько-експериментального напряму позашкільної освіти на 2017/2018 навчальний рік та основними вимогами до оформлення та ведення журналу гурткової роботи учасників інструктивно-методичної наради ознайомила завідувач відділу науково-дослідницької роботи з обдарованою молоддю «Мала академія наук» Лимарь Наталія Олексіївна.
У рамках проведення заходу було організовано роботу учасників у групах у ході роботи яких, під керівництвом науковців провідних вищих навчальних закладів м. Хмельницького учасників було ознайомлено із специфікою проведення науково-дослідницької діяльності слухачів МАН, поняттям актуальності наукових досліджень та пріоритетними напрями сучасних наукових досліджень у різних галузях знань і їх перспективністю у майбутньому.
Загалом інструктивно-методична нарада пройшла у формі ділового, конструктивного діалогу.