Департамент освіти і науки

Хмельницька обласна державна адміністрація

Проводиться Всеукраїнська акція «День натураліста»

Вересень 11, 2017 Екологія|Новини 130 переглядів

У вересні цього року Міністерство освіти і науки України та Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді проводять у навчальних закладах країни щорічну Всеукраїнську акцію «День натураліста».
Захід організовано з метою активізації в закладах освіти України роботи, спрямованої на  формування в учнівської молоді, дітей і підлітків екологічної культури, залучення їх до практичної природоохоронної роботи та інших біологічних напрямів, підвищення ефективності праці й навчально-дослідної роботи учнів і вихованців на учнівських навчально-дослідних земельних ділянках (УНДЗД), задоволення їх індивідуальних і колективних потреб у нових знаннях, професійному самовизначенні та творчій самореалізації.

Акція проводиться щорічно, починаючи з 2008 року, в останній день третього тижня вересня.

Відповідно до Умов проведення, з якими можна ознайомитись детальніше на сайті організатора за посиланням: https://nenc.gov.ua/wp-content/uploads/2015/01/15-08-147.pdf, до участі в масових трудових і просвітницьких еколого-натуралістичних заходах Акції, що передують цьому дню, запрошуються учнівські й педагогічні колективи загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладів.
Здійснення загального керівництва юннатівським заходом забезпечує Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України.
Матеріали, що висвітлюють проведення в навчальних закладах заходів Акції, надсилаються її учасниками до 30 жовтня поточного року на адресу Національного ЕНЦУМ: 04074, м. Київ, вул. Вишгородська, 19 (НЕНЦ).
Матеріали подаються навчальними закладами у друкованому вигляді, на електронних носіях (CD-R, CD-RW, DVD), по можливості – відеофільм. Друкований матеріал подається на сторінках формату А4, текст набирається гарнітурою Times New Roman, розмір шрифту 14, без переносів, півтора інтервали, поля – 20 мм зверху і знизу, 30 мм зліва, 15 мм справа. Текстова частина має супроводжуватися відповідними фотографіями. Формат запису відеофільмів на електронних носіях – CD-R, CD-RW, DVD-RW.
Довідки з питань організації й проведення заходів Акції в загальноосвітніх і позашкільних закладах також можна отримати за тел. Національного ЕНЦУМ: (044) 430-00-64, 430-04-91.
Щорічно результати Акції оприлюднюються на сайті Національного ЕНЦУМ. За поданими матеріалами організатори заходу підводять підсумки і відзначають його найактивніших учасників. Також вони готують щорічне видання електронної збірки-літопису «День натураліста України».
Підсумкові матеріали цьогорічних заходів Акції теж будуть розміщені київськими натуралістами на сайті НЕНЦ: https://nenc.gov.ua/ .
Учні й вихованці навчальних закладів нашого краю приймали активну і результативну участь в еколого-натуралістичних заходах Акції у попередні роки й неодноразово отримували за підсумками участі в ній чимало заслужених нагород від її організаторів.
Бажаємо юним і дорослим натуралістам та школярам Хмельниччини успішної участі у юннатівській Акції «День натураліста» в 2017 році!

Лариса Кліщар, керівник гуртків ХОЕНЦУМ.