Департамент освіти і науки

Хмельницька обласна державна адміністрація

Установча нарада з новопризначеними відповідальними за роботу з обдарованою учнівською молоддю в районах та об’єднаних територіальних громадах

Жовтень 25, 2017 Методика 54 переглядів

Відповідно до плану роботи Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді на 2017 рік та з метою подальшого вдосконалення організації науково-дослідницької роботи учнів-членів наукових товариств окремих районів, об’єднаних територіальних громад та шкільних наукових товариств області 20 жовтня поточного року відділом науково-дослідницької роботи з обдарованою молоддю «Мала академія наук» Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді було проведено інструктивно-методичну нараду для новопризначених відповідальних за роботу з обдарованою учнівською молоддю в районах та об’єднаних територіальних громадах на тему: “Організаційно-методичний супровід науково-дослідницької роботи учнів-членів наукових учнівських товариств районів та об’єднаних територіальних громад Хмельницького територіального відділення Малої академії наук України у 2017/2018 н. р.”.

На нараду було запрошено 19 новопризначених відповідальних за роботу з обдарованою учнівською молоддю з 13 об’єднаних територіальних громад та 6 районів області.
Директор Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Гончарук Григорій Макарович, відкриваючи інстуктивно-методичну нараду, у своєму виступі наголосив на тому, що формування освітнього середовища навчально-дослідницької діяльності учнів передбачає насамперед створення необхідних умов для здійснення такої діяльності. Вагомим кроком у вирішенні цього питання є створення та функціонування наукових товариств учнів, як регіональних так і шкільних.
Із діяльністю Хмельницького територіального відділення Малої академії наук України як науково-освітнього ресурсу підтримки обдарованих дітей в області присутніх ознайомила Гаєвська Марія Володимирівна, заступник директора з навчально-методичної роботи, керівник Хмельницького територіального відділення Малої академії наук України. Марія Володимирівна зосередила увагу учасників наради на особливостях організаційного та методичного забезпечення науково-дослідницької діяльності учнів-членів МАН в системі роботи Хмельницького територіального відділення та розкрила роль інтеграції навчальної та науково-дослідницької діяльності слухачів нашого територіального відділення МАН для підтримки обдарованих дітей області.
Нормативно-правове врегулювання діяльності учнівських наукових товариств районів та об’єднаних територіальних громад як базової ланки Хмельницького територіального відділення Малої академії наук України в умовах децентралізації присутніх висвітлила у своєму виступі Лимарь Наталія Олексіївна, завідувач відділу науково-дослідницької роботи з обдарованою молоддю «Мала академія наук».
Під час засідання круглого столу у жвавій дискусії пройшло обговорення пропозиції щодо покращення форм організації науково-дослідницької роботи з обдарованою молоддю в районах та об’єднаних територіальних громадах.
Учасники наради було відзначено високий організаційний та методичний рівень підготовки і проведення заходу та висловили велику подяку організаторам за змістовну програму, можливість отримати новий досвід, знання і враження.