Департамент освіти і науки

Хмельницька обласна державна адміністрація

Фізика високих енергій

Червень 27, 2017 Головна|Новини 221 переглядів

З 19 по 23 червня відбулася п’ята  Школа фізики для українських учнів на базі CERN (Європейського Центру Ядерних Досліджень). До складу делегації юних науковців входив і представник Хмельниччини – Островський Захар, випускник Хмельницької гімназії №1 імені  В. Красицького, який посів друге місце на ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у секції “Експериментальна фізика”.
У програмі заходу кожен день було присвячено відвідуванню CERN, де учні проходили курс лекцій з фізики елементарних частин та принципу роботи колайдера. Після отримання теоретичних знань МАНівці отримали можливість застосувати їх на практиці під час лабораторної роботи зі створення і експлуатування камери Вільсона – найпершого пристрою для детектування елементарних частинок. Захопленню учнів від можливості спостерігати мікросвіт власними очима не було меж! Крім того було проведено екскурсії до музеїв CERN та ключових його елементів (центру керування CERN та космічного дослідження променів, експерименту ATLAS, блоку охолодження колайдера).

Делегація юних фізиків також побувала в головному європейському відділенні ООН, Женевському університеті. Щодня після лекцій та експериментів у CERN школярі мали нагоду погуляти Женевою. Загалом, Женева вражала своєю красою та чистотою, продуманістю інфраструктури, а населення – взаємоповагою.
“Я надзвичайно задоволений такою продуктивною і цікавою поїздкою. Певно, найбільше мене захоплює тісна міжнародна кооперація тисячі науковців, адже побудова та проведення експериментів на Великому Андронному Колайдері вимагає спільної роботи фахівців найвищої кваліфікації в найрізноманітніших галузях. Крім того це була ще одна додаткова можливість налагодити дружні зв’язки зі своїми однодумцями з інших регіонів України” – коментує свої враження Захар Островський.