Департамент освіти і науки

Хмельницька обласна державна адміністрація

Юннати Хмельниччини здобули призове місце на Всеукраїнському зборі юних екологів

Червень 13, 2017 Головна|Екологія 290 переглядів

З 07 по 09 червня 2017 року делегація юних натуралістів Хмельниччини у складі староушицьких школярів – вихованців гуртка юних екологів Хмельницького ОЕНЦУМ, що працює на базі Староушицької СЗОШ І-ІІІ ступенів екологічного напрямку Кам’янець-Подільського району Струсевич Валерії та Пундик Софії, під керівництвом вчителя біології Марини Василівни Юрченко представляла юннатів області на Всеукраїнському експедиційно-польовому зборі команд юних екологів, що відбувся на базі навчальних закладів Тернопільщини.

Програма заходу включала презентації юннатами дослідницьких робіт з екології «Екологічна ситуація вашого місця проживання: проблеми та шляхи їх вирішення», що включали домашні завдання команди.
Цікавою та пізнавальною була фотовиставка, на якій наша обласна команда юних екологів представила тематичні фотографії, зроблені ними власноруч про водно-болотне угіддя міжнародного значення «Бакотська затока». Журі Збору оцінило творчі фотороботи староушицьких юннатів, присудивши їм призове III місце та нагородило делегацію Хмельниччини Грамотою Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України та Департаменту освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації.
Презентуючи проведені дослідження, староушицькі юннатки змістовно розкрили їх тематику, мету, місце і строки виконання, доповіли журі про отримані результати й практичне значення виконаних дослідницьких робіт. Участь в експедиційно-польовій практиці на базі Національного природного парку «Кременецькі гори» дала можливість нашій делегації провести польові дослідження і реалізувати себе як природодослідники.
Знання польових методів досліджень допомогли нашим юним природолюбам самостійно проводити наукові дослідження в природі та робити грамотні висновки з отриманих результатів. Як підсумок проведеної роботи, вони також підготували проект за одним із напрямів польового збору.
Багато вражень про розмаїття і неповторність природних багатств різних регіонів рідного краю отримали юні знавці природи, піднявшись на Замкову гору (Бона) в місті Кременці та знайомлячись з її реліктовою рослинністю і древньою історією.
Всеукраїнський експедиційно-польовий збір команд юних екологів пройшов у теплій, дружній атмосфері. Його учасники не лише плідно працювали, а й поглибили свої знання з екології, змістовно й весело провели свій час на Тернопільщині.
Участь юннатів нашого краю у Зборі ще раз переконливо засвідчила, що спостереження за природою, вивчення її явищ, збереження й примноження тваринного і рослинного світу сприяє формуванню природоохоронного світогляду та екологічної свідомості у підростаючого покоління.

Інна Міхайлиця, керівник гуртків ХОЕНЦУМ