Департамент освіти і науки

Хмельницька обласна державна адміністрація

Юннати Хмельниччини змагались за звання найкращих знавців і дослідників природи на обласному зборі

Квітень 26, 2017 Екологія|Новини 160 переглядів

26 квітня 2017 року в комунальному закладі обласної ради – Хмельницькому обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді відбувся обласний збір юних натуралістів Хмельниччини, присвячений 65-річчю створення Хмельницької обласної станції юннатів (1952 р.), реорганізованої в ОЕНЦУМ в 1992 році.
Юннатівський захід проводився обласними натуралістами відповідно до завдань Плану комплексних заходів з екологічної освіти і виховання та формування екологічної культури учнівської молоді навчальних закладів Хмельницької області на 2016-2020 роки та з метою підвищення ефективності і якості організації й проведення в закладах освіти еколого-натуралістичної, дослідницько-експериментальної, природознавчої і природоохоронної роботи школярів та їх профорієнтації, виявлення і підтримки обдарованої учнівської молоді та залучення неповнолітніх до участі в юннатівських заходах.

В обласному зборі юннатів Хмельниччини взяли участь дитячі делегації у складі юннатів-ентузіастів дослідницько-експериментальної роботи з навчальних закладів територіальних громад 17 районів (Білогірського, Віньковецького, Городоцького, Деражнянського, Дунаєвецького, Ізяславського, Кам’янець-Подільського, Красилівського, Новоушицького, Полонського, Славутського, Старокостянтинівського, Старосинявського, Теофіпольського, Хмельницького, Чемеровецького і Шепетівського районів) та 6 міст області (Кам’янця-Подільського, Нетішина, Славути, Старокостянтинова, Хмельницького і Шепетівки).
Матеріальне забезпечення цього непересічного і важливого для школярів нашого краю щорічного заходу, як і в попередні роки, здійснив колектив друкарів ТзОВ «Поліграфіст» (директор Федоченко С.О.), не залишивши жодного з його юних учасників без цінних подарунків (книги «Ліси Хмельниччини», «Птахи Хмельниччини», «Річки Хмельниччини», «Природа Малополіського Погориння (рослинний світ)», «Червона книга України. Рослинний світ Хмельниччини» – переможцям і буклет «Електронна бібліотека юннатів Хмельниччини» та тематичні роздаткові матеріали – кожному учаснику).
Грамотами  Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді та цінними подарунками нагороджено юних натуралістів, які на секційних конкурсах-захистах продемонстрували високий рівень виконання індивідуальних дослідницько-експериментальних робіт і глибокі якісні знання за обраною темою в галузях лісівництва, бджільництва і квітникарства та набуті практичні професійні навички й уміння, вийшли переможцями збору і посіли призові місця:
Секція юних лісівників:
І місце:
– Житняк Вікторію, ученицю 11 класу Отроківської ЗОШ І-ІІІ ст. Новоушицького району (тема роботи: «Аналіз стану популяції регіонального-рідкісного виду Хмельницької області листовика сколопендрового», керівник – Грицанюк В.С., вчитель біології та хімії).
ІІ місце:
– Хмельничу Катерину, ученицю 11 класу Пліщинської ЗОШ І-ІІІ ст. Шепетівського району (тема роботи: «Визначення дендрохронологічних шкал дібров басейну річки Прип’ять», керівник – Зведенюк М.А., вчитель хімії);
– Салманову Салмаз, ученицю 8 класу Михлянської ЗОШ І-ІІІ ст. Ізяславського району (тема роботи: «Урочище Гайок: фауна і флора», керівник – Ящук В.М.., вчитель біології).
ІІІ місце:
– Нікончука Максима, учня 11 класу Новоселецької ЗОШ І-ІІІ ст. Полонського району (тема роботи: «Динаміка ценопопуляції первоцвіту весняного в Новоселицькому парку», керівник – Назарчук І.М., вчитель біології);
– Муравського Владислава, учня 9 класу Буртинської ЗОШ І-ІІІ ст. Полонського району (тема роботи «Флора штучних озер Полонського району», керівник – Проценко В.А., вчитель географії та екології);
– Щуку Дарію, ученицю 8 класу Шепетівського НВК № 3 у складі «ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Н. Рибака та ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою» (тема роботи: «Біоіндикаційні властивості горобини звичайної як об’єкта урбоекосистеми м. Шепетівка», керівник – Семенюк В.В., вчитель біології та екології);
Секція юних бджолярів:
І місце:
– Гуцевич Діану, ученицю 11 класу Малоборовицької ЗОШ І-ІІІ ст. Білогірського району (тема роботи: «Вплив пестицидів на утримання та розмноження бджіл», керівник – Нагорна В.Л., вчитель біології).
ІІ місце:
– Кравчука Максима, учня 11 класу Бабинської ЗОШ І-ІІІ ст. Старосинявського району (тема роботи: «Використання системи «Nicot» для покращення якості та продуктивності бджолосімей», керівник – Кравчук О.А, вчитель біології та хімії);
– Панчука Олександра, учня 7 класу Щиборівської ЗОШ І-ІІІ ст. Красилівського району (тема роботи: «Вивчення біологічних особливостей і догляду медоносних бджіл Української степової та Карпатської порід. Значення продукції бджільництва», керівник – Новіцька О.Г., вчитель біології).
ІІІ місце:
– Атаманюк Наталію, ученицю 11 класу Пилипо-Олександрівської ЗОШ І-ІІІ ст. Віньковецького  району (тема роботи: «Дослідження властивостей меду фізико-хімічним методом», керівник – Дереш Т.В., вчитель біології);
– Щирук Богдану, ученицю 6 класу Орлинецького НВК Шепетівського району (тема роботи: «Бджоли. Продукти бджільництва», керівник – Варава І.Й., вчитель біології);
– Суховірську Анастасію, ученицю 9 класу Хмельницької гімназії № 2 (тема роботи: «Дослідження впливу біологічних підкормок та обігріву бджолиного гнізда на розвиток та продуктивність бджіл», керівник – Тихонюк Н.С., вчитель біології).
Секція юних квітникарів:
І місце:
– Клубань Інну, ученицю 11 класу Нетішинської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 (тема роботи: «Підбір оптимальних прийомів для вирощування троянд у відкритому ґрунті в умовах Малого Полісся», керівник -Ярмолюк Н.Г., вчитель біології).
ІІ місце:
– Прадун Мар’яну, ученицю 8 класу Мокрецького НВК Ізяславського району (тема роботи: «Озеленення в «Дивокраї», керівник – Яловчук Л.П., вчитель біології);
– Мороз Валерію, ученицю 10 класу Хмельницького ліцею № 17 (тема роботи: «Дослідження хімічного складу деяких декоративних рослин», керівник – Новченкова К.Д., вчитель хімії).
ІІІ місце:
– Кшевінську Тетяну, ученицю 8 класу Іванковецького НВК Хмельницького району (тема роботи: «Дослідження методів боротьби із шкідливою мікрофлорою ґрунті при створенні хостарію», керівник – Кшевінська Л.А., вчитель біології);
– Придворницьку Вікторію, ученицю 8 класу Старокостянтинівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 (тема роботи: «Дослідження стимулювання орхідей в домашніх умовах», керівник – Покотило В.В., вчитель біології);
– Краєвську Марину, ученицю 7 класу Красилівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 (тема роботи: «Морфологічні відмінності сортів нарцисів різних груп», керівник – Вітюк О.П.,  вчитель хімії).
Грамотою Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді нагороджено членів журі секцій обласного збору – ентузіастів юннатівської справи та ряд педагогів навчальних закладів області, під керівництвом яких юннати – учасники заходу змістовно виконали індивідуальні роботи, за досягнуті ними результати проведення дослідницько-експериментальної роботи з школярами, вагомий особистий внесок у розвиток еколого-натуралістичної роботи та формування природоохоронної культури учнівської молоді:
– Клока Євгена Артуровича, провідного спеціаліста відділу лісового та мисливського господарства Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства;
– Курманського Юрія Івановича, директора Хмельницького обласного ліцею-інтернату поглибленої підготовки в галузі наук, голову журі;
– Нагорну Валентину Леонідівну, вчителя біології Малоборовицької ЗОШ І-ІІІ ст. Білогірського району, члена журі;
– Яковчук Аліну Олександрівну, – вчителя біології та хімії Борисівського НВК Ізяславського району, члена журі;
– Левчука Івана Макаровича, – вчителя біології Волицької ЗОШ І-ІІІ ст. Красилівського району, члена журі;
– Говоруна Валентина Давидовича, вчителя біології Хмельницького колегіуму ім. В.Р. Козубняка;
– Космак Ларису Володимирівну, – вчителя біології Песецької ЗОШ І-ІІ ст. Новоушицького району;
– Юрченко Марину Василівну, – вчителя біології Староушицької ЗОШ І-ІІІ ст. Кам’янець-Подільського району;
– Новака Володимира Олександровича, – вчителя біології Голосківської ЗОШ І-ІІІ ст. Летичівського району, голову журі;
– Нагурну Оксану Василівну, – вчителя біології Летавського НВК Чемеровецького району, члена журі;
– Янюк Тетяну Олександрівну, вчителя біології Западинецької ЗОШ І-ІІІ ст. Красилівського району, члена журі;
– Кшевінську Людмилу Анатоліївну, заступника директора з наукової роботи,  вчителя біології Іванковецького НВК Хмельницького району, члена журі;
– Григорова Ігоря Миколайовича, директора Масівецької ЗОШ І-ІІ ст. Хмельницького району, члена журі;
– Зведенюка Миколу Андрійовича, вчителя біології Пліщинської ЗОШ І-ІІІ ст. Шепетівського району, члена журі;
– Лисюка Михайла Анатолійовича,  директора Михлянської ЗОШ І-ІІІ ст. Ізяславського району, члена журі;
– Слободянюк Ларису Федорівну,  вчителя біології Струзької ЗОШ І-ІІІ ст. Новоушицького району, члена журі;
– Грицаюк Валентину Семенівну, вчителя біології та хімії Отроківської ЗОШ І-ІІІ ст. Новоушицького району;
– Семенюк Віту Віталіївну, вчителя біології та екології Шепетівського НВК № 3;
– Назарчук Ірину Миколаївну, вчителя біології Новоселецької ЗОШ І-ІІІ ст. Полонського району;
– Проценко Василя Анатолійовича, вчителя географії та екології Буртинської ЗОШ І-ІІІ ст. Полонського району;
– Ящук Валентину Миколаївну, вчителя біології Михлянської ЗОШ І-ІІІ ст. Ізяславського району;
– Ярмолюк Наталію Григорівну, вчителя біології Нетішинської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1;
– Покотило Віту Василівну, вчителя біології Старокостянтинівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1;
– Вітюк Оксану Петрівну, вчителя хімії Красилівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3;
– Новченкову Катерину Дмитрівну, вчителя хімії Хмельницького ліцею № 17;
– Яловчук Людмилу Петрівну, вчителя біології Мокрецького НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.- дитячий садок» Ізяславського району;
– Новіцьку Олену Григорівну, вчителя біології Щиборівської ЗОШ І-ІІІ ст. Красилівського району;
– Кравчук Оксану Андріївну, вчителя біології та хімії  Бабинської ЗОШ І-ІІІ ст. Старосинявського району;
– Тихонюк Наталію Степанівну, вчителя біології Хмельницької гімназії № 2;
– Вараву Іванну Йосипівну, вчителя біології Орлинецького НВК Шепетівського району.
Упевнений захист юними натуралістами навчальних закладів Хмельниччини – учасниками обласного збору власних творчих дослідницько-експериментальних робіт під час конкурсів показав високий рівень підготовки більшості з них та результати тієї значної уваги, приділеної педагогами індивідуальній роботі з цими школярами і вихованцями еколого-натуралістичних гуртків, розвитку їх індивідуальних особливостей та здібностей, формування екологічної культури, дослідницьких вмінь і навичок.

Інна Міхайлиця, керівник гуртків Хмельницького ОЕНЦУМ