Департамент освіти і науки

Хмельницька обласна державна адміністрація

Єдина справжня розкіш – це розкіш спілкування

Лютий 23, 2017 Методика 365 переглядів

Спілкування – це відкриття інших для себе і себе – для інших.
Ольга Муравйова

Сучасний педагог зобов’язаний бути не тільки компетентним фахівцем з високою науковою, діловою кваліфікацією і виконавською дисципліною, педагог має бути водночас комунікабельною особистістю з високою культурою спілкування, вмінням вести діалог, дискутувати, забезпечувати позитивний моральний та емоційний настрій у педагогічній взаємодії. При цьому педагогічна і комунікативна діяльність педагога має бути творчою.
З метою розвитку комунікативних вмінь та вмінь ефективного спілкування, опанування педагогічними працівниками прийомів ефективного спілкування через ігрові методи навчання й техніку активного слухання, руйнування неадекватних стереотипів у спілкуванні 22 лютого 2017 року в Хмельницькому обласному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді проведено Педагогічний семінар-тренінг «Спілкування як чинник розвитку творчості педагога».
Семінар проходив під керівництвом заступника директора з навчально-методичної роботи Марії Володимирівни Гаєвської.

На початку заходу учасники переглянули  фрагменти фотографій того як прийнято вітатися у деяких народів світу. Марія Володимирівна запропонувала присутнім привітатися одним із запропонованих способів.

Кожне з цих привітань мав за мету створення позитивного настрою та довіри. З метою створення атмосфери доброзичливості та довіри для конструктивної роботи учасники виконали вправу на активізацію «Овації», після чого педагогічні працівники висловили свої очікування та сподівання від роботи на семінарі.
Не менш насиченою стала подальша програма семінару, яка складалась із пізнавальних інформаційних повідомлень, які доповнювали цікаві та  інтерактивні завдання, тести, тренінгові вправи, у ході яких учасники мали змогу розвивати навички ефективного спілкування, групової взаємодії та комунікативної компетентності. У ході тестового завдання «Чи вмієте ви спілкуватися» учасники мали змогу визначити  сильні сторони та пріоритети  власного спілкування та професійної діяльності.
Під час проведення семінару-тренінгу учасники краще усвідомили роль педагогічного спілкування у формуванні творчого сучасного педагогічного працівника, визначились з головними рисами та орієнтирами у повсякденній педагогічній практиці.
Експертну оцінку заходу здійснив директор Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Г.Гончарук. Григорій Макарович надав високу оцінку педагогічному семінару, наголосив на значимості проведення подібних заходів для розвитку і вдосконалення педагогічного спілкування, зростання творчого потенціалу педагогічних працівників, рівня та якості їх компетентності і побажав усім присутнім плідної та продуктивної праці.
Проведений захід був цікавими і пізнавальними, сприяв всебічному творчому та інтелектуальному розвитку.

Завідувач відділу методичного І. Микуляк