Департамент освіти і науки

Хмельницька обласна державна адміністрація

Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації. Досвід. Перспективи. Результати

Серпень 23, 2017 Головна|Новини 206 переглядів

21-23 серпня 2017 року на базі обласного інституту післядипломної педагогічної освіти за підтримки за участі обласної державної адміністрації, Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації, представників Фонду Порошенка проведено ІІІ етап спеціалізованого  тренінгу ” Інклюзивний простір. Практичні кроки” для заступників директорів з навчально-виховної роботи, практичних психологів, вчителів, асистентів вчителів загальноосвітніх навчальних закладів з інклюзивними класами області.
Захід відбувся в межах реалізації Всеукраїнського науково-педагогічного експерименту за сприяння Благодійного Фонду Порошенка. Мета тренінгу – підвищення рівня професійної компетенції фахівців загальноосвітніх навчальних закладів з проблеми інклюзивного навчання.

 

У відкритті заходу взяли участь заступник голови облдержадміністрації Валерій Олійник, директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації  Олег Фасоля.

Вітаючи учасників семінару, Валерій Олійник наголосив, що інклюзивна освіта, зокрема створення умов для навчання дітей з особливими освітніми потребами в системі загальної освіти, є не тільки проявом демократичності українського суспільства, яка повинна забезпечувати права всіх своїх громадян, а й міжнародним зобов’язанням, пов’язаним з ратифікацією Україною Конвенції ООН «Про права осіб з інвалідністю».

Учасників тренінгу ознайомлено з нормативно-правовою базою інклюзивного навчання, психологічним аспектом інклюзивного середовища та проведено практичні заняття зі складання індивідуальної програми розвитку дитини з особливими освітніми потребами. Обговорено аспекти впровадження інклюзивної освіти.

Тренерами наставницького тренінгу «Інклюзивний простір. Практичні кроки» є представники Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, обласної психолого-медико-педагогічної консультації, фахівці – практики загальноосвітніх навчальних закладів з інклюзивним навчанням, які нещодавно пройшли навчання у м. Запоріжжя.
У роботі цього спеціалізованого тренінгу взяли 250 фахівців загальноосвітніх навчальних закладів з інклюзивними класами.

Всі учасники тренінгу отримали сертифікати.