Департамент освіти і науки

Хмельницька обласна державна адміністрація

Обласні відкриті змагання учнівської молоді з авіамодельного спорту (кордові моделі)

Травень 23, 2017 Конкурси та турніри 205 переглядів

З метою стимулювання творчого, інтелектуального, духовного, фізичного розвитку, зросту спортивно-технічної майстерності дітей та юнацтва, задоволення їх потреб у творчій самореалізації 16 травня 2017 року на базі Хмельницького Палацу творчості дітей та юнацтва було проведено обласні відкриті змагання учнівської молоді з авіамодельного спорту (кордові моделі). Участь взяло 8 команд (29 учасників) з Городоцького, Деражнянського районів, міст Славути, Хмельницького, Шепетівки, Гвардійської, Летичівської об’єднаних територіальних громад та філії Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді (м. Кам’янець-Подільський).

Основними завданнями заходу було: організація змістовного дозвілля дітей та юнацтва, подальший розвиток, вдосконалення, популяризація та пропаганда авіамодельного спорту.
З привітаннями і гарними побажаннями до учасників обласних змагань звернулися директор Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Гончарук Григорій Макарович та головний суддя Рідванецький Ігор Станіславович, суддя Першої категорії з авіамодельного спорту.
Програма змагань передбачала особисто-командну першість у чотирьох класах кордових авіамоделей:
F-2-A – швидкісна модель літака;
F-2-B – пілотажна модель літака;
F-2-E – гоночна модель літака (екіпаж у складі 2-х учасників);
F-4-B – модель-копія літака, або F4B н/к – контурна напівкопія.
Захід оцінювало компетентне журі, яке враховувало майстерність керування літаком, швидкість польоту та якість виготовлення моделі літака.
Учасники та вболівальники заходу були в захваті від екіпажної гонки моделей літака F-2-E, адже на кордодромі відбувалася запекла боротьба між двома пілотами за швидкість та дальність польоту.
Без сумніву, найцікавішим є клас моделей F-4-B, адже це моделі-копії справжніх літаків.
Показали високий рівень підготовки юні авіамоделісти з Городоцького будинку дитячої творчості, Гвардійської об’єднаної територіальної громади (Райковецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів) та філії Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді (м. Кам’янець-Подільський), які і розділили між собою командну першість.
За підсумками 4-х етапів змагань з великою перевагою
І-ше місце здобула команда – філії Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді (м. Кам’янець-Подільський);
ІІ-ге місце команда – Гвардійської об’єднаної територіальної громади (Райковецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів);
ІІІ-тє місце команда – Городоцького будинку дитячої творчості.

Вітаємо юних моделістів з гарними результатами і сподіваємось, що вони будуть успішно примножені новими досягненнями й нагородами!