Вивчаємо досвід Польщі

Листопад 22, 2016 Децентралізація|Новини 739 переглядів

15094238_925718354239499_6702233228849690220_nПідбиваємо підсумки першого дня
Море вражень та маса корисних порад та прикладів отримали сьогодні учасники візиту.

• Автономія школи
    “Верхи не хочуть, а низи не можуть”
    До такої автономії школи як у Польщі ми не готові. Центральна влада не охоче, поки що, ділиться повноваженнями, а низи хочуть взяти владу, але на сьогодні вони не спроможні.
    Кроки: створити оптимальну мережу шкіл, підготувати директорів шкіл до автономії, віддати повноваження.
  • Оптимізацію можна починати тільки тоді, коли є довгостроковий план.
  • Потрібно активізувати роботу в напрямку дебюрократизації.
  • “Ми не зможемо скопіювати систему управління освіти інших країн. Потрібно шукати свій варіант. Брати з досвіду інших позитивне зерно, так само треба громадам зустрічатися, ділитися досвідом та своїми напрацюваннями, щоб можна було побачити, як одну й ту ж саму проблему вирішують сусіди. Можливо вони роблять це краще?” – учасники навчального візиту.
  • “Департаменти освіти ОДА в Україні, вже створені відділи освіти в громадах мають стати модераторами просування реформ на місцях” – Олег Фасоля, директор департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА.

ВРАЖЕННЯ. ПОРІВНЯННЯ
“В нас є школа площею 5 тис. м2 де працює 10 технічних працівників. Знаєте 10, а тут у ҐОШКУВІ школа на 3 тис. м2 і працює всього 3.5, це три жінки і один чоловік, який опікується територією, спортивним залом, підстригає насадження навколо школи, прибирає сніг і ще й котельню обслуговує” – Олександр Пузирук, начальник відділу освіти Старосинявської громади.