Інклюзивна освіти – рівень свідомості нації. Досвід. Реалії. Перспективи

Травень 24, 2017 Головна|Освіта|Інклюзивна освіта 861 переглядів

Керівники структурних підрозділів з питань освіти райдержадміністрацій, органів місцевого самоврядування Хмельницької області на чолі з заступником директора – начальником управління освітньої діяльності та організаційного забезпечення Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації Т. Дупляк взяли участь в другому етапі спеціалізованого тренінгу “Інклюзивна освіти – рівень свідомості нації. Досвід. Реалії. Перспективи”, який проходив 23 травня 2017 року у Київському університеті імені Бориса Грінченка під патронатом Благодійного Фонду Порошенка.
У програмі навчального курсу – взаємодія учасників освітнього процесу у створенні інклюзивної моделі навчання, управлінський аспект упровадження інклюзивного навчання у школі, а також – нормативно-правове забезпечення інклюзивної освіти та українські розробки електронних освітніх ігрових ресурсів для інклюзивної освіти.

Довідка. 15 липня 2016 року команда Благодійного Фонду Порошенка за підтримки Міністерства освіти і науки України розпочала трирічний науково-педагогічний експеримент “Розвиток інклюзивного освітнього середовища в Запорізькій області”. У 2017 році до проекту долучилися ще чотири регіони – Дніпропетровська, Житомирська, Хмельницька та Чернігівська області. Проведено вже два етапи тренінгу. Третій етап заплановано на серпень 2017 року для спеціалістів структурних підрозділів з питань освіти дітей з особливими освітніми потребами райдержадміністрацій, органів місцевого самоврядування, педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів з інклюзивними класами.

23 травня 2017 року Верховна Рада України 156 голосами підтримала проект Закону про внесення змін до Закону України “Про освіту” щодо особливостей доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг (№ 6437), який ініціювала Марина Порошенко.