Мала академія наук України – ефективний інструмент заохочення та розвитку талановитої молоді

Грудень 8, 2017 Методика 91 переглядів

05 грудня поточного року на базі закладів освіти Деражнянського району був проведений обласний семінар-практикум на тему: “Діяльність шкільних наукових товариств учнів як необхідна умова створення системи роботи з обдарованими дітьми”.
Захід організований відділом науково-дослідницької роботи “Мала академія наук” Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді спільно із відділом освіти Деражнянської районної державної адміністрації. У семінарі-практикумі взяло участь більше 20 відповідальних за роботу з обдарованою учнівською молоддю районів, міст, об’єднаних територіальних громад та наукових товариств навчальних закладів обласного підпорядкування Хмельницької області.

Відкриття семінару-практикуму відбулося на базі Деражнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 імені Героя Радянського Союзу П.Ф.Стрілецького, де усіх присутніх привітав Гончарук Григорій Макарович, директор Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді, Заслужений працівник освіти України.
Учасників семінару радо вітали почесні гості: Сідлецький Віталій Михайлович, голова Деражнянської районної ради та Сінькевич Жанна Миколаївна, начальник відділу освіти Деражнянської районної державної адміністрації.
В інформаційному модулі із системою роботи наукових товариств Хмельницького територіального відділення МАН України в умовах реформування освіти та децентралізації влади присутніх ознайомила Гаєвська Марія Володимирівна, заступник директора з навчально-методичної роботи, керівник Хмельницького територіального відділення Малої академії наук України.
Свирида Наталія Валеріївна, методист районного методичного кабінету відділу освіти Деражнянської РДА розповіла про організацію науково-дослідницької роботи з учнями на прикладі Деражнянського районного наукового товариства “Інтелектуал”.
Практична частина семінару розпочалася із виступу директора Деражнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Косевич Оксани Михайлівни, яка наголосила, що формування дослідницької компетенції саме молодших школярів і є запорукою успішності в навчальній і позанавчальній діяльності. І підтвердженням цього стала презентація Щуцької Софії, учениці 5 класу своєї дослідницької роботи “Вирощування та розмноження троянд у домашніх умовах”.
Як мотивувати, навчити та підтримати учнів у науково-дослідній діяльності поділився досвідом колектив Деражнянської загальної школи І-ІІІ ступенів №2 на чолі із директором закладу Нестеруком Михайлом Онуфрійовичем. Під час педагогічного квесту та психологічного тренінгу постійно відбувалися професійні дискусії разом з активним обговоренням усіх учасників семінару.
Практичним досвідом діяльності учнівського наукового товариства “Ерудит” поділилися директор Дудар Галина Григорівна, заступник директора з виховної роботи Криськова Валентина Дмитрівна та Бондар Лариса Петрівна, вчитель біології Деражнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. До педагогічних наставників в Малій академії наук із щирими словами вдячності звернулися колишні випускники-манівці зазначеного закладу, теперішні студенти та викладачі вищих навчальних закладів м. Вінниці.
З особливостями організації науково-дослідницької діяльності вихованців присутніх ознайомив Ніженський Олександр Віталійович, директор Деражнянського БТДЮ.
Наприкінці семінару-практикуму були підбиті підсумки спільної роботи, відзначено високий організаційний та науково-методичний рівень підготовки і проведення семінару. Учасники висловили велику подяку організаторам заходу за змістовну програму, можливість отримати новий досвід, знання і враження.