Департамент освіти і науки

Хмельницька обласна державна адміністрація

Підсумки Кубку області з пішохідного туризму “Північ Хмельниччини”, присвяченого Героям Небесної Сотні

Лютий 27, 2018 Новини|Спорт 906 переглядів

З 23 по 25 лютого у Великорешнівському навчально-виховному комплексі у спортивному залі туристсько-оздоровчого клубу “Горизонт” відбувся Кубок Хмельницької області з пішохідного туризму в закритих приміщеннях серед учнівської та студентської молоді “Північ Хмельниччини”, приурочений пам’яті Героїв Небесної Сотні. Змагання організовані та проведені зусиллями Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, Хмельницької обласної федерації спортивного туризму за сприяння сільської ради Ленковецької об’єднаної територіальної громади та педколективу Великорешівського НВК.

У змаганнях взяли участь 15 команд трьох вікових груп – учнівська молодь молодша і старша та студентська молодь. Команди прибули з Дунаєвецького і Шепетівського районів, міст – Славути, Хмельницького та Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.
Учасники старшої та молодшої вікових груп змагалися за Кубки на двох дистанціях – особисто-командній смузі перешкод та командній смузі перешкод.
Крутопохилі переправи вниз та вгору, навісні переправи, підйом та спуск по вертикальних перилах, траверс схилів – ці та інші туристичні етапи були нелегкими перешкодами на шляху до перемоги. Під час проходження дистанцій учасники команд з максимальною віддачею демонстрували свою майстерність – швидко долали умовні перешкоди, злагоджено та дружньо діяли в команді, допомагали один одному. Вмілий вибір тактичних дій, наполегливість та велике бажання принесли командам свої результати, а тренерам, які здійснювали підготовку – досвід.
Команди молодшої вікової групи – юні спортсмени 2005-2007 років народження – долали дистанції І класу: “Особисто-командна смуга перешкод” та “Командна смуга перешкод”. За підсумками результатів двох дистанцій Кубок змагань у молодшій віковій групі другий рік поспіль виборола команда вихованців Славутського міського центру туризму і краєзнавства (тренер – Вакульчук К.Г.). Друге місце – у команди “Меридіан-Z” з Городищенської ЗОШ (тренер Нижня В.В.), третє місце посіла команда туристського різновікового клубу “Штурм-j-1” CЗОШ №29 з міста Хмельницького (тренер Габай Ю.В.).
У віковій групі “учнівська молодь старша” (учасники 2000-2004 років народження) команди долали дистанції “Особисто-командна смуга перешкод” та “Командна смуга перешкод” ІІІ класу. В загальному заліку переможцями Кубку стали туристи команди “Меридіан” Городищенської ЗОШ (тренер Яворський О.В.); срібло – у команди туристського різновікового клубу “Штурм-1” з СЗОШ№29 м. Хмельницького (тренер Габай Ю.В.), бронза – у команди з м. Славути (тренер Лук’янчук О.В.).
У віковій групі “студентська молодь” студенти змагались тільки на дистанції ІІІ класу “Особиста смуга перешкод”. Серед юнаків найкращий результат показав Ерзак Юрій (команда “Меридіан-студенти”, с. Городище, тренер Яворський В.М.). 2-ге місце посів Цуголь Олексій з команди Хмельницького ОЦТКУМ (тренер Кукуруза І.Ф.), 3-тє – Пугачов Святослав з команди “Dorado”, ХОЦТКУМ (тренер Федчишен Д.В.). Серед дівчат найкращий результат у Новзи Юлії з м. Славути (тренер Лук’янчук О.В.), 2-ге місце посіла Якубовська Оксана (команда “Меридіан-студенти”, с. Городище, тренер Яворський В.М.).
Переможці та призери змагань – команди та їх учасники – були нагороджені грамотами, медалями та Кубками від Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді і Хмельницької обласної федерації спортивного туризму.
Змагання за Кубок Хмельницької області з пішохідного туризму в закритих приміщеннях серед учнівської та студентської молоді “Північ Хмельниччини”, приурочений пам’яті Героїв Небесної Сотні пройшли на високому організаційному рівні, що дало змогу вихованцям туристських гуртків підвищити рівень своєї спортивної майстерності, а туристському активу та педагогам області покращити суддівську кваліфікацію і поширити кращий досвід роботи базових навчально-виховних закладів з туристсько-краєзнавчої роботи.

За матеріалами ХОЦТКУМ