Департамент освіти і науки

Хмельницька обласна державна адміністрація

Звернення до освітян області

Березень 5, 2018 Головна|Оголошення 2691 переглядів

Останнім часом під приводом налагодження громадського діалогу між Росією та Україною спостерігаються спроби залучення освітян до реалізації різноманітних програм на території Російської Федерації шляхом проведення ряду заходів (олімпіади, круглі столи, прес-конференції, брифінги, семінари, навчання, стажування тощо). Разом з тим, вказані заходи використовуються Російською Федерацією для організації різного роду провокацій, створення інформаційних приводів (підготовки публікацій в засобах масової інформації), спрямованих на негативне ставлення до євроінтеграційних спрямувань України, а також систематичної критики дій вищого керівництва держави, з метою дискредитації нашої держави на міжнародній арені.

Також, на адреси установ освітньої галузі області надходять різноманітні запити з боку суб’єктів Російської Федерації із проханням надати інформаційні дані в порушення вимог чинного законодавства України “Про захист персональних даних”, “Про інформацію”, Про доступ до публічної інформації”, а також наказу Міністерства освіти і науки України №1155 від 14.08.2017 р. “Про затвердження Інструкції про порядок ведення обліку, зберігання і знищення документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять службову інформацію, у Міністерства освіти і науки України”.

З початку 2014 року навчальними закладами та іншими освітніми установами нашої країни у зв’язку з анексією з боку РФ території АР Крим та підтримки нею терористів т.зв. “ДНР/ЛНР” (Луганської, Донецької областей), будь-яке співробітництво, в т.ч. на каналі гуманітарного обміну, із країною-агресором припинено.

Відповідно просимо освітян області вимогливо підходити до питання участі в “освітніх” програмах на запрошення РФ та надання інформації всупереч діючому законодавству України.