Департамент освіти і науки

Хмельницька обласна державна адміністрація

Педагогічна майстерність – основа формування духовно багатої особистості

Квітень 10, 2018 Методика 350 переглядів

Наші знання — це сума того, чого ми навчилися,
й того, що ми забули.
М.Ебнер-Ешенбах

 Новий якісний етап у розвитку освіти можливий лише за умови інтенсивного запровадження інформаційно-комунікаційних технологій в професійній діяльності педагога для якісної підготовки учнівської молоді до життя за умов інформатизації суспільства.
04 квітня 2018 року в Хмельницькому національному університеті, на кафедрі технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва відбувся виїзний семінар-практикум педагогічних працівників Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді на тему: “Підвищення професійного рівня педпрацівників через модернізацію методичної роботи та впровадження новітніх інформаційно-комунікаційних технологій в освітній процес”.
Метою семінару було підвищення професійного рівня педагогічних працівників, вдосконалення змісту і форм методичної роботи, ознайомлення із практикою впровадження новітніх інформаційно-комунікаційних технологій в освітній процес, сприяння активному використанню мультимедійних матеріалів у роботі.

У семінарі взяли участь педагогічні працівники Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді: директор Г.Гончарук, заступник директора з навчально-методичної роботи М.Гаєвська, завідувачі відділів і методисти, а також науково-педагогічні працівники кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва Хмельницького національного університет: завідувач кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва, доцент І.Андрощук, доценти кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва І. Андрощук, І.Герніченко, майстр виробничого навчання О.Пястук.
З вітальним словом до учасників семінару звернувся директор Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Григорій Гончарук, наголосивши, що роль методичної роботи відчутно зростає з необхідністю раціонально та оперативно використовувати інноваційні форми та методи навчання і виховання, тому що методична робота – найвагоміший засіб підвищення педагогічної майстерності педагогічних працівників.
З інформаційно-комунікаційними технологіями та їх роллю в освітньому процесі ознайомив Ігор Андрощук, завідувач кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва, кандидат педагогічних наук, доцент Хмельницького національного університету, зауваживши, що головною умовою модернізації методичної роботи педагогічних працівників є комплексне застосування новітніх інформаційно-комунікаційних технологій.
З особливостями створення і використання мультимедійних презентацій та інтелект-карт, як засобу візуалізації інформації, проінформував Іван Герніченко, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва Хмельницького національного університету.
Скрайбінг-презентації та Web-квести, як сучасні Інтернет-технології, їх сутність і вимоги до розробки представила Ірина Андрощук, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва Хмельницького національного університету.

Після теоретичної частини семінару учасникам провели цікаві екскурсії в майстерні декоративно-прикладного мистецтва кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва.
Проведений захід був цікавими і пізнавальними, сприяв всебічному творчому та професійному розвитку.