Департамент освіти і науки

Хмельницька обласна державна адміністрація

На Білогірщині відбувся обласний семінар-практикум

Травень 8, 2018 Головна|Новини з районів 694 переглядів

03 травня 2018 року Хмельницьким територіальним відділенням Малої академії наук України спільно з науковим товариством учнів «Ерудит» Білогірського району було проведено обласний семінар-практикум на тему: «Стимулювання інтелектуального пошуку, творчої активності та когнітивних здібностей обдарованої дитини».
У семінарі-практикумі взяли участь близько 30 учасників, відповідальних за роботу з обдарованою учнівською молоддю в районах/містах/ об’єднаних територіальних громадах/закладах загальної середньої освіти обласного підпорядкування.

Офіційна частина семінару-практикуму відбулось у приміщенні головного офісу агрофірми «Перлина Поділля».
Семінар-практикум урочисто відкрив директор Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Григорій Макарович Гончарук.
З вітальним словом до усіх присутніх звернувся голова Білогірської районної державної адміністрації Роман Петрович Муляр.
Про особливості дослідницької роботи в галузі аграрного сектору та дієве партнерство у вихованні та становленні успішної, творчої, обдарованої особистості говорили генеральний директор ТОВ НВА «Перлина Поділля» Сергій Петрович Іващук та Валентин Анатолійович Лосовський, прес- секретар ТОВ НВА «Перлина Поділля», голова молодіжної громадської організації «Сяйво Перлини».
Керівник Хмельницького територіального відділення Малої академії наук, заступник директора з навчально-методичної роботи Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Марія Володимирівна Гаєвська, у своєму виступі окреслила роль Малої академії наук як науково-освітнього ресурсу підтримки обдарованих дітей в регіоні.
Координаційна діяльність відділу освіти, молоді та спорту, щодо інтелектуального пошуку, творчої активності та когнітивних здібностей обдарованої дитини стала темою виступів Ольги Василівни Баранчук, начальника відділу освіти, молоді та спорту Білогірської райдержадміністрації та Надії Миколаївни Артемчук, завідувача Білогірського районного методичного кабінету.
Відповідальна за роботу наукового товариства учнів «Ерудит» Білогірського району Тетяна Анатоліївна Пташко у своєму виступі зосередила увагу учасників семінару-практикуму на досягненнях в діяльності зі здібними та обдарованими дітьми.
Практична частина семінару-практикуму відбулася на базі Білогірського навчально-виховного комплексу «Середня загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів імені І. Ткачука, гімназія».
 Для учасників семінару-практикуму було проведено оглядову екскурсію освітнім закладом.
Директор Білогірського навчально-виховного комплексу «Середня загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів імені І. Ткачука, гімназія» Ірина Анатоліївна Дідух, презентувала роботу освітнього закладу.
Педагоги освітнього закладу поділилися власними напрацюваннями щодо методики роботи з обдарованими учнями.
Стельмащук Дарина, переможець ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН у секції «Історичне краєзнавство», презентувала свою учнівську науково-дослідницьку роботу.
Наприкінці семінару-практикуму було організовано круглий стіл, де були обговорені актуальні питання щодо удосконалення змісту, форм і методів роботи в системі позашкільної освіти.
З новими цікавими ідеями, набутими знаннями відповідальні за роботу з обдарованою учнівською молоддю в районах/містах/об’єднаних територіальних громадах/закладах загальної середньої освіти обласного підпорядкування повернулися до своїх домівок, щоб надихати на нові звершення своїх учнів та колег.