Департамент освіти і науки

Хмельницька обласна державна адміністрація

Основа успіху – пошук і творчість…

Травень 29, 2018 Методика 373 переглядів

… якщо ви хочете спонукати кого-небудь до активної дії,

… розбудіть в ньому яке-небудь бажання.

Хто здатний це зробити, – за того весь світ.
Гаррі Оверстрит

24 травня 2018 року відповідно до плану роботи Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді відбулося  заключне в 2017/2018 н.р. засідання Школи професійної майстерності на тему: «Вивчення передового педагогічного досвіду».
Вивчення, узагальнення та поширення передового педагогічного досвіду – справа непроста. Знаходити крихти нового, передового, неординарного, справді творчого в масі усталеного, повсякденного набагато важче, ніж виявляти недоліки й упущення, які зазвичай лежать на поверхні. Виявити ППД – означає знайти в діяльності педколективу або педпрацівника-новатора те, що можна рекомендувати усім.

Під час теоретичної частини засідання слухачами школи було заслухано та обговорено питання:
• Науково-методичне керівництво процесом виявлення, розвитку, вивчення, узагальнення та впровадження перспективного педагогічного досвіду;
• Методи та форми вивчення і узагальнення перспективного педагогічного досвіду;
• Підготовка матеріалів узагальненого досвіду на розгляд експертної ради.

У ході практичної частини заходу було запропоновано педагогічний практикум «Педагогічний досвід у дії», завданням якого було сприяти формуванню у педагогічних працівників позитивної самооцінки, допомогти в організації професійного самовдосконалення та самоосвіти, допомогти знайти вихід із будь – якої ситуації, яка може скластися, створити і підкріпити імідж успішного спеціаліста.

Під час засідання панувала творча та активна атмосфера, усі присутні обмінювалися своїми думками, поглядами та досвідом роботи щодо зазначеної теми.

Як висновок: не потрібно, щоб педагог протягом всієї своєї діяльності залишався на одному і тому ж рівні професійної зрілості. Для цього потрібно вчитись, вдосконалюватись, зростати…