Департамент освіти і науки

Хмельницька обласна державна адміністрація

Юні знавці ботаніки з Хмельниччини – переможці VIІ Всеукраїнського експедиційно-польового збору команд юних ботаніків

Червень 13, 2018 Конкурси та турніри 489 переглядів

Минулого тижня, з 06 по 08 червня, Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді Міністерства освіти і науки України спільно з Миколаївським обласним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді на території Регіонального ландшафтного парку «Тилігульський», що у Миколаївській області, проводився VIІ Всеукраїнський експедиційно-польовий збір команд юних ботаніків. Участь у Зборі приймали представники школярів і юннатів Хмельниччини – команда юних ботаніків у складі учениці Кузьминської ЗОШ І-ІІІ ступенів Катерини Момот та учениць Наталії Свістак і Марії Зарічної – вихованок гуртка юних рослинників ХОЕНЦУМ, діючого на базі Западинської ЗОШ І-ІІІ ст. Красилівського району під керівництвом Тетяни Олександрівни Янюк, вчителя біології цієї школи.

З метою забезпечення умов безпеки життєдіяльності неповнолітніх та згідно з Положенням про Всеукраїнські експедиційно-польові збори команд юних екологів і натуралістів та вимогами організаторів, члени нашої обласної команди мали з собою зручний спортивний і теплий одяг, головні убори, закрите та змінне взуття для проведення екскурсії в природу, дощовики, захисні засоби від комарів і кліщів, предмети особистої гігієни та визначники.

Під час Збору були проведені заходи, до яких активно й результативно долучились наші юні знавці ботаніки:
– звіт-презентація про проведені експедиції, походи, польові практики своєї області (до 5 хв.);
– фотовиставка «Червонокнижні рослини рідного краю», (делегація підготувала і представила кольорові тематичні фотографії формату А-4);
– проведення командами польової практики з ботаніки на території РЛП «Тилігульський»;
– дозвільно-пізнавальна програма.

Згідно з підсумками журі Збору, команда юних ботаніків із Западинець у складі школярок Наталії Свістак і Марії Зарічної та Катерини Момот із Кузьмина, які гідно представили юннатів і школярів Хмельниччини, здобула 2 призових місця і її було відповідно відзначено грамотами та Дипломом організаторів:
– І місце у фотовиставці «Червонокнижні рослини рідного краю»;
– ІІІ місце за підсумками польової практики з ботаніки на території РЛП «Тилігульський».
Керівника команди Т.О.Янюк, знану на Хмельниччині ентузіастку юннатівської роботи з школярами, організатори Збору відзначили Подякою.
Цей успіх – результат непересічної уваги еколого-натуралістичній творчості неповнолітніх, яку сьогодні приділяють педагоги в багатьох школах області.
Вітаємо юннатів і школярів закладів освіти Хмельниччини з яскравою перемогою обласної команди юних ботаніків і сподіваємось на їх нові успішні здобутки на юннатівській ниві на національному та міжнародному рівнях.

Олена Зотова, методист Хмельницького ОЕНЦУМ.