Юні писанкарі змагалися в обласному центрі

Квітень 26, 2019 Конкурси та турніри|Новини 117 переглядів

У залі презентацій Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді відбулося свято-конкурс «Подільська писанка». У заході взяли участь близько 70 учасників з 6 міст, 8 районів та 19 об’єднаних територіальних громад у двох вікових категоріях.
Зі словами вітання та найкращими побажаннями до усіх присутніх звернувся Заслужений працівник освіти України, директор Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді – Григорій Гончарук.

Свято-конкурс складалося із 2-х частин: І частина – передбачала формування та оцінювання Великодньої композиції, ІІ (практична) частина складалася із довільного розпису писанок та їх захисту.
Практична частина свята-конкурсу тривала 3 години. Під час розпису яєць заборонялося використовувати попередньо виготовлені писанки або користуватися зразками орнаментів.

«Великодню композицію», писанки та їх захист оцінювали: голова журі – Ільїнський Валентин Михайлович – заступник голови Хмельницького обласного осередку національної спілки майстрів народного мистецтва, писанкар, доцент кафедри культурології Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, Делікатна Світлана Миколаївна – майстер народного мистецтва, писанкарка, завідувач технічного відділу Хмельницького палацу творчості дітей та юнацтва, Мельничук Оксана Анатоліївна – завідувач відділу науково-масової роботи Хмельницького обласного краєзнавчого музею.
Щороку у конкурсі бере участь все більша кількість вихованців, що свідчить про відродження писанкарства на Хмельниччині та зацікавленість юних майстрів у збереженні мистецтва розпису яєць.

Цього року у своїх роботах учасники  продемонстрували не лише майстерність, розвинені навички та невпинний пошук натхнення. Перш за все, вони  довели, що молоде українське покоління – це люди, які усвідомлюють себе українцями, єдиною нацією, відчувають гордість за своїх предків, історію, звичаї та традиції, засвідчують власну життєву позицію.

Вітаємо  учасників конкурсу і бажаємо ніколи не зупиняйтеся на досягнутому! Нехай участь у цьому конкурсі додасть вам наснаги, впевненості у своїх силах і можливостях, та підсилить жагу до нових перемог, творчих звершень на благо України. Бажаємо, щоб кожен день був плідним і насиченим, а нові підкорені вершини стали втіхою для вас, ваших батьків та керівників!