Департамент освіти і науки

Хмельницька обласна державна адміністрація

Хмельниччина зустрічала талановитих юних техніків зі всієї України!

Травень 28, 2019 Головна|Конкурси та турніри 313 переглядів

Три дні драйву!!! Так можна охарактеризувати Всеукраїнський конкурс учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання, який відбувся з 21 по 23 травня на теренах Хмельницької області в славному місті енергетиків – місті Нетішин.
На захід завітало 20 команд (42 юних техніка) з 18 областей та міста Київ.
Зі словами привітання та побажання творчих успіхів і перемог до учасників конкурсу та гостей звернулися: очільник міста Нетішин Олександр Супрунюк, начальник управління освіти виконавчого комітету Нетішинської міської ради Василь Мисько, заслужений працівник освіти України,  директор Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Григорій Гончарук та голова журі, завідувач лабораторією авіамоделювання Українського державного центру позашкільної освіти Ігор Міленін.
Честь Хмельниччини відстоювали Новік Мар’ян та Кухарчук Максим, вихованці клубу «Юний технік» м. Нетішин на чолі з досвідченим керівником Любов Бєлановою.
Незабутнє відкриття, креативне жеребкування з імбирним печивом та феєричні виступи дитячих колективів Будинку дитячої творчості м. Нетішин наповнило дитячі оченята щастям ще на початку конкурсу. Конкурсна програма першого дня складалась з виконання учасниками технічного завдання (виготовлення рухомої механічної іграшки) та спортивно-технічного завдання (виготовлення моделі планера). Завершився конкурсний день екскурсією в навчально-тренувальний центр відокремленого підрозділу Хмельницької АЕС, розважальною програмою для дітей та катанням на роледромі. Також для керівників команд та гостей було проведено «Методичні посиденьки» та майстер-клас «Вивчення традиційних українських народних танців».

Ще більш насиченим і незабутнім був другий день конкурсу. Учасники відповідали на питання теоретичного заліку, виконували конструкторське завдання (виготовлення моделі автомобіля на гумомоторі та запуск його на дальність проїзду), а також спортивно-технічне завдання (запуск моделі планера на дальність польоту в приміщенні). Завершився другий конкурсний день відвідуванням виставки дитячих робіт вихованців клубу “Юний технік” м. Нетішин та розважальною програмою для дітей у парку відпочинку.
Не менш цікавою була програма і для керівників команд та гостей конкурсу, яким було проведено квест «Використання ігрових технологій, як засіб активізації навчальної діяльності гуртків», тренінг «Професійне життя педагога в стилі ХЮГЕ: затишно, комфортно, благополучно і по-українськи», розважально-вокальну годину та екскурсію в мальовниче місто Остріг.
Надзвичайно святковим і незабутнім був останній день конкурсу, який розпочався з яскравої концертної програми творчих колективів Будинку дитячої творчості, нагородження переможців та урочистого закриття заходу.

За підсумками чотирьох етапів конкурсу було визначено 35 переможців та презерів в особистому заліку.
Високий рівень знань в теоретичному та умінь в практичних завданнях показали вихованці клубу «Юний технік» м. Нетішин Новік Мар’ян та Кухарчук Максим, які здобули сім нагород в особистому заліку.
У загальнокомандному заліку:
І місце посіла команда Хмельницької області;
ІІ місце – команда Тернопільської області;
ІІІ місце – команда Полтавської області.
Команди-переможці, були нагороджені кубками Українського державного центру позашкільної освіти, переможці та призери в особистому заліку – медалями та дипломами, всі учасники цінними подарунками. Вперше в історії проведення конкурсу організаторами та журі було нагороджено дітей по номінаціях: «Наймолодший учасник», «За найкраще виконання фігур вищого пілотажу», «За неординарний підхід до виконання технічного завдання», «За волю до перемоги», «Міс чарівність».

Колектив Українського державного центру позашкільної освіти, Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді та клубу “Юний технік” м. Нетішин висловлює щирі слова подяки за високий рівень організації, фінансову підтримку та цінні подарунки всім учасникам Всеукраїнського конкурсу учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання меру міста Нетішин Супрунюку Олександру Олексійовичу, заступнику міського голови з гуманітарних питань виконавчого комітету Нетішинської міської ради Бобіній Ользі Петрівні. Щиру подяку адміністрація Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді та відділ науково-технічної творчості висловлює начальнику управління освіти виконавчого комітету Нетішинської міської ради Миську Василю Миколайовичу, директору та колективу клубу «Юний технік» м. Нетішин Заремському Миколі Броніславовичу за професійну допомогу в підготовці та високий рівень проведення Всеукраїнського конкурсу учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання.

Також слова подяки висловлюємо за не байдужість до дитячої творчості, активну підтримку талановитих дітей та надану благодійну допомогу Президенту благодійного фонду народного депутата України Лабазюка Сергія Петровича «Ми поруч» Лабазюк Віолеті Олександрівні.

Щиро вітаємо юних техніків Хмельниччини та їх наставника з перемогою і сподіваємося, що вона буде успішно примножена новими досягненнями і нагородами!