“Навчання без перешкод: як зробити українські школи інклюзивними?”

Листопад 25, 2019 Головна|Освіта|Інклюзивна освіта 30 переглядів

22-23.11.2019 делегація освітян Хмельницької області (завідувач сектору спеціальної та інклюзивної освіти Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації А.Марисюк, т. в. о. завідувач обласним ресурсним центром підтримки інклюзивної освіти С.Мельник, директори інклюзивно-ресурсних центрів Кам’янець-Подільської міської, Віньковецької районної рад Л.Ільніцька, С.Масловська, директор та заступник директора з навчально-виховної роботи Хмельницької спеціалізованої загальноосвітньої школи № 8 С.Коріньовський, О.Горбатюк) на чолі з директором Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації О.Фасолею взяли участь у форумі “Навчання без перешкод: як зробити українські школи інклюзивними?”, організований “СмартОсвіта” у взаємодії з Міністерство освіти і науки України за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”, м. Київ.
Що то було?
– близько 300 учасників із різних регіонів України;
– представники департаментів/управлінь освіти областей та міст, директори шкіл, батьки, вчителі, асистенти вчителів, директори ІРЦ та представники ОРЦ;
– жива дискусія заступниці міністерки освіти і науки України Lubomyra Mandziy, заступниці міністерки охорони здоров‘я Младени Качурець, заступника міністерки соціальної політики Віталія Музиченко, уповноваженого Президента України з прав дитини Микола Кулеба та професорки Інституту освіти Шаулявського університету (Литва);
– 22 “круглі столи”/панельні дискусії/виступи, паралельні воркшопи, з різних, але дуже важливих питань: раннє втручання, робота ОРЦ та ІРЦ, дошкілля, фінансування інклюзії, робота асистента вчителя, робота з дітьми у СЖО, як говорити про толерантність, антибулінг, як навчати вчителів (в останній безпосередньо взяв участь О.Фасоля).
Форум почався з відеозвернення від міністерки освіти і науки пані Г.Новосад, а завершився сесією питань-відповідей до гендиректорки директорату інклюзивної та позашкільної освіти В.Хіврич.
Дякуємо фонду “Відродження”, команді “СмартОсвіта”, Міністерству освіти і науки України, всім доповідачам за організацію, прагнення ділитися знаннями та практичними навичками.