Підсумки обласного туру конкурсу екскурсоводів

Січень 31, 2020 Конкурси та турніри 23 переглядів

21-23 січня Хмельницьким обласним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді було проведено І тур Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв закладів освіти «Край, в якому я живу» (далі – Конкурс). Організація і проведення конкурсу здійснювалась відповідно до Положення, затвердженого МОН України від 21.09.2016 року № 1129, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 07 жовтня 2016 року № 1340/29470 та наказу Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації від 12.12.2019 № 446-од.

Участь у конкурсі взяли екскурсоводи від 18 музеїв військово-історичного, історичного, природничого, технічного профілю та галузевих музеїв.

Дякуючи юним екскурсоводам, члени журі та всі присутні змогли віртуально відвідати музеї, ознайомитися з їх експозиціями, прослухати тематичні екскурсії. Кращі екскурсоводи, які стали переможцями у своїх профілях, будуть представляти нашу область в березні у ІІ Всеукраїнському турі Конкурсу, який проходитиме в м. Миколаєві.

Серед музеїв військово-історичного профілю кращими були визнані:

І місце

екскурсовод Юлія СТЕБЛЕЦЬКА, учениця 9-Б класу, яка презентувала екскурсію «Мужність і відвага крізь покоління» музею Ізяславського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 5 ім. О.П. Онищука, гімназія» (керівник Зоя ТУКАЛО);

ІІ місце

екскурсовод Марія БІЛА, учениця 11 класу, за екскурсію «Слідами історії села Радісне» музею Радіснянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Красилівського району (керівник Оксана МАРТИНЮК).

Серед музеїв історичного профілю:

І місце

екскурсовод Ангеліна ГАВРИЛЮК, учениця 8 класу, за екскурсію «Три покоління – три війни. Три різні долі…Одна Україна» музею Шепетівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 1 ім. М. Островського (керівник Лілія ГАСЮК);

ІІ місце

екскурсовод Тарас ПАЛЬЧЕВСЬКИЙ, учень 9 класу, за екскурсію «Цвітоха – долі джерело» музею Цвітоського навчально-виховного об’єднання Улашанівської об’єднаної територіальної громади Славутського району (керівник Оксана БОЙЧУК);

екскурсовод Софія ЧЕРНОБАЙ, учениця 9 класу, за екскурсію «Сторінки історії мікрорайону дальні Гречани» музею Хмельницької загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 20 (керівник Ганна ГНАТЮК).

Серед музеїв природничого, технічного профілів, галузевих музеїв:

І місце

екскурсовод Тетяна БОГОНОС, гуртківець станції юних туристів, за екскурсію «Дивовижний світ природи» музею природи комунального закладу Дунаєвецької міської ради «Станція юних туристів» (керівник Василина ЯЦЕНТЮК).

ІІ місце

екскурсовод Марія БУДНИК, учениця 10 класу навчальної групи міжшкільного навчально-виробничого комбінату, за екскурсію «Технічні акценти минулого» музею Шепетівського міжшкільного навчально-виробничого комбінату (керівник Тетяна СОЛОЖЕНЦЕВА);

екскурсовод Олександра БІРІХ, учениця 11 класу, за екскурсію «Поділля – колиска моя», музею Кам’янець-Подільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 6 (керівник Оксана МАХНО).

ІІІ місце

екскурсовод Вікторія ГРИЦАК, за екскурсію «Хліб в подільських обрядах» музею Кам’янець-Подільського навчально-виховного об’єднання (керівник Тетяна НЕДРЯ);

екскурсовод Дарина СТАФЄЄВА, вихованка гуртка «Юні квітникарі», за екскурсію «Енергетика кімнатних рослин» музею Шепетівського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді (керівник Аліна МАРХОВСЬКА).

Микола МОЗОЛЮК,

методист ХОЦТКУМ