Департамент освіти і науки

Хмельницька обласна державна адміністрація

Кращі юні дослідники області визначені

Лютий 19, 2020 Конкурси та турніри 153 переглядів

Найголовніше інтелектуальне змагання для учнів-членів Хмельницького територіального відділення Малої академії наук України відбулося 09 та 16 лютого 2020 року традиційно на базі Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.

Захід розпочався з інструктивної наради із членами журі. Відкрила нараду Марія Гаєвська, заступник директора з навчально-методичної роботи Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді, керівник Хмельницького територіального відділення Малої академії наук України, яка зауважила, що саме конкурс-захист в системі роботи Малої академії наук України за своєю значущістю є не лише найголовнішим та вагомішим заходом, а й рейтинговим на всіх етапах його проведення. І саме тому потрібно докласти максимум зусиль для того, щоб кожен учасник заходу відчув підтримку, роблячи свої перші наукові дослідження.

З вітальним словом до членів журі звернулися Інна Шоробура, ректор Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, доктор педагогічних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки, президент Хмельницького територіального відділення Малої академії наук України та Григорій Гончарук, директор Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді, Заслужений працівник освіти України.

Варто зауважити, що в рамках інструктивної наради 18 науково-педагогічних працівників закладів освіти області буди нагороджені відомчими нагородами Міністерства освіти і науки України та Національного центру «Мала академія наук України».

Здобувачі освіти з усіх куточків нашої області захищали свої доробки і доводили поважним членам журі наукову доцільність одержаних результатів, вели наукові баталії.

Напружена робота та хвилювання слухачів, їх керівників, батьків, учителів залишилися позаду, але горизонти наукової діяльності тільки почали відкриватися перед юними дослідниками.

Захист наукових робіт на обласному етапі відбувався у 12 відділеннях, 62 наукових секціях.

Надзвичайно приємно, що багато учнів, які брали участь у конкурсі минулого року, продовжили працювати над обраними темами та суттєво вдосконалили їх. Також можна було бачити багато нових облич юних науковців, сповнених ентузіазму підкорювати наукові вершини.

А боротьба між конкурсантами у цьому році була справді запеклою!

Варто відзначити належний рівень захисту науково-дослідницьких робіт: високу культуру мовлення конкурсантів, чіткість і грамотність викладення матеріалу, уміння вести дискусію, дотримання регламенту. Захист науково-дослідницьких робіт супроводжувався презентаційними матеріалами.

Серед 456 учасників, журі обрало 44 – найдостойніших (учасники, які посіли І місця), із змістовно презентованими, ґрунтовними науковими дослідженнями, які братимуть участь у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України.

Проведений захід ще раз підтвердив, що основними завданнями його є: реалізація здібностей талановитих учнів, підвищення їх інтересу до поглибленого вивчення навчальних дисциплін, раннє виявлення навичок дослідницької роботи, робить нашу молодь відкритою до нових знань, грамотною, компетентною, творчою, дає поштовх до самовдосконалення та майбутньої успішної професійної діяльності.

То ж бажаємо усім переможцям та учасникам конкурсу-захисту – тепла і любові, миру і добробуту, віри у власні сили та впевненості у завтрашньому дні.

А 44 найдостойнішим – нових і гарних звершень на ІІІ (фінальному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт. Нехай формула успіху ніколи не залишає наших юних дослідників на благо нашої славної Хмельниччини.