Семінар-практикум для практичних психологів інклюзивно-ресурсних центрів області

Лютий 26, 2020 Головна|Освіта|Інклюзивна освіта|Новини 77 переглядів

Згідно плану роботи Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації, обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти обласного інституту післядипломної педагогічної освіти на 2020 рік, 20 лютого 2020 року на базі інклюзивно-ресурсного центру Ізяславської районної ради (директор – С.Гнатюк) проведено семінар-практикум “Діагностичний інструментарій практичного психолога інклюзивно-ресурсного центру” для практичних психологів інклюзивно-ресурсних центрів західного та північного регіонів області.

Мета семінару-практикуму: підвищення рівня професійної компетентності практичних психологів інклюзивно-ресурсних центрів з питань ефективності використання та підбору психодіагностичних технік в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами.

В семінарі-практикумі взяли участь І.Федорчук, голова Ізяславської районної державної адміністрації, С.Шлегель, голова Ізяславської районної ради, Р. Конончук – начальник відділу освіти Ізяславської районної державної адміністрації.

В теоретичному модулі семінару-практикуму висвітлено питання інновацій, перспективи та проблеми корекційно-розвиваючого навчання дітей з особливими освітніми потребами, особливості психологічного супроводу інклюзивного навчання у закладах дошкільної, загальної середньої освіти, використання діагностичного інструментарію практичного психолога інклюзивно – ресурсних центрів.

Під час практичного модуля учасники семінару-практикуму ознайомились із роботою інклюзивно-ресурсного центру Ізяславської районної ради, використанням практичним психологом центру психодіагностичних методик.

Директором інклюзивно-ресурсного центру Шепетівської міської ради О.Колісецькою, практичними психологами (С.Галагута, Н.Бондарук) акцентовано увагу на особливостях психодіагностичної діяльності, психодіагностичних та терапевтичних особливостях застосування методу арт-терапії в роботі практичного психолога інклюзивно-ресурсного центру.

Аналогічний семінар-практикум заплановано провести у березні 2020 року для практичних психологів інклюзивно-ресурсних центрів центрального та південного регіонів області на базі інклюзивно-ресурсного центру Ярмолинецької районної ради.