Департамент освіти і науки

Хмельницька обласна державна адміністрація

Екскурсія до столиці країни

Листопад 6, 2017 Головна|Екологія|Новини з районів 353 переглядів

Шкільна пора – прекрасний період у житті кожної людини. Особливо з цих років запам’ятовуються події, що відбулися під час шкільних канікул. Прекрасну можливість відмінно провести осінні шкільні канікули у серці нашої держави місті Києві надало державне підприємство «Славутське лісове господарство» для вихованців Нетішинського учнівського лісництва Центру туризму і краєзнавства учнівської молоді. На екскурсію діти поїхали вперше.
Знайомство з містом почалося з екскурсії в національний науково – природничий музей України – одним із найбільших науково – природничих музеїв світу і найбільшим природничим музеєм України. Він був створений у 1966 році як єдиний експозиційно-територіальний комплекс у складі Геологічного, Палеонтологічного, Зоологічного, Ботанічного та Археологічного музеїв. Музейний комплекс розташований в самому центрі Києва. Тут у 24 залах зібрано понад 30 тисяч експонатів, що розповідають про виникнення, будову і еволюцію Землі, її рослинний і тваринний світ, про історію матеріальної культури племен і народів, що заселяли територію України.

Невеликий перекус і ми з неабияким захопленням і цікавістю здійснюємо мандрівку скрізь віки від Старокиївської гори – до Золотих воріт. Ходимо пішки і слухаємо розповідь екскурсовода про історичну частину древнього Києва. Ми побачили – град Кия, град Володимира, капище язичників, град Ярослава. Помилувались Пейзажною алеєю, пройшли «дорогою предків», відвідали Михайлівський золотоверхий монастир, помилувалися родзинкою барокко – Андріївською церквою, Софією Київською і сфотографувались біля «Золотих воріт» і пам’ятника Богдану Хмельницькому. Родзинкою екскурсії стало відвідування Пейзажної алеї та катання на одному з найулюбленіших видів транспорту киян – фунікулері. Екскурсовод Валерій був просто СУПЕР!
Наступною нашою зупинкою був монумент «Батьківщина-мати», що увінчує головну будівлю Меморіального комплексу і нагадує про подвиг народу в роки війни. Перший поверх комплексу нагадує нам, що у країні війна. Особисті фото, речі воїнів АТО пахнуть димом і смертю. Вони були вихоплені з полум’я бою… Серед них речі Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького, загиблого 29 травня 2014 р. разом із 11 військовими у збитому терористами вертольоті; наймолодшого захисника Донецького аеропорту 18-річного Сергія Табали, полеглого 6 листопада 2014 р.; Героя України, колишнього «афганця» Олега Міхнюка, вбитого 20 серпня 2014 р. на Луганщині; активного учасника Революції гідності, розвідника Станіслава Дерев’янка, який передавав матеріали, коли був ще живим, але на власні очі побачити експозицію так і не встиг – загинув 27 березня 2016 р. поблизу м. Авдіївка, закривши собою товариша.
На другому та третьому поверхах ми познайомились з експозицією «Дорога війни». Матеріали, представлені у вітринах, розкривають відповідне коло подій Другої світової війни, деталізують їх через особисті людські долі. Та, мабуть, найбільше захоплення викликало у вихованців, особливо у хлопців, огляд експонатів війни, зокрема військової техніки часів Другої світової війни.
Надворі дощ, але ми поспішаємо до Національного ботанічного саду ім. М.М.Гришка. Саме тут створено одну з найбільших у світі колекцій живих рослин помірного поя­су Євразії, яка нараховує 1178 видів із 113 родин, у тому числі дерев, кущів та напівкущів – 317 видів, трав’янистих рос­лин – 861 вид.
Ми побачили експозиційні ділянки – «Ліси рівнинної частини України», «Степи України», «Українські Карпати», «Крим», «Кавказ».
В дендрарії ми побачили унікальну колекцію дерев, кущів та ліан – 1062 видів, різновидів та форм, які представлені на ділянках: «Голонасінні», «Березовий гай», «Букові», «Розові», «Горіхово-липово-кленові», «Волога долина», «Сад магнолій», «Сад бузків, або сірінгарій».
Дівчатка познайомились з єдиною в Україні колекцією квітникових рослин відкритого ґрунту (4000 видів і сортів), в якій представлено всі гру­пи квітникових культур. Приємно було бачити великі поля хризантем.
Другий день теж був цікавим. Ми відвідали «Мамаєву слободу» – Центр народознавства «Козак Мамай». Просвітницький музей просто неба з відтворенням архітектурним ансамблем Наддніпрянщини XVIII століття.
У центрі архітектурного ансамблю, що нараховує 98 об’єктів, ми побачили козацьку триверху дерев’яну церкву в ім’я Покрови Пресвятої Богородиці із дзвіницею. Неподалік від церкви на узвищі видно вітряк – символ мирної хліборобської України. Далі над двома покритими очеретом, озерами розташовуються садиби титаря, козаків-джур, козацького старшини, коваля із кузнею, гончаря із гончарною майстернею, ворожки, шинок єврея-крамаря, а також пасіка та водяний млин. Садиби складаються з різних за своїм господарським призначенням споруд: це комори, повітки, стайні, льохи, хліви, клуні, возовні тощо. Цей традиційний український краєвид доповнюється базарним майданом, управою та козацькою залогою.
Ми не могли не пройтись по головній площі Києва Майдану Незалежності – серці туристичного і культурного життя столиці. Звичайно, стела Незалежності просто велична! Це тріумфальна колона, увінчана фігурою жінки (Берегині) з калиновою гілкою в руках, висотою – 61м.
По скільки дощ не припинявся, відвідати зоопарк стало неможливим, тому екскурсовод Вікторія внесла для нас корективи і ми відвідали розважальний центр «Космополіт». Юні вихованці із задоволенням відвідали сучасний ролердром та льодову арену.
Знайомство зі столицею держави для дітей стало не тільки цікавим і змістовним, а й повчальним. Почуте і побачене під час екскурсії діти зможуть використати в навчальному процесі. І стала вона реальністю за фінансової підтримки в організації поїздки для своїх підшефних керівництва ДП «Славутське лісове господарство» на чолі з його директором Сапожніком В.В. Всі залишилися задоволені: діти – від поїздки і отриманих вражень, шефи – від дитячих «Дякуємо!».

Олена Матус, директор Центру туризму і краєзнавства учнівської молоді
Андрій Ткачук, лісничий Нетішинського лісництва