Департамент освіти і науки

Хмельницька обласна державна адміністрація

6 грудня – День Збройних Сил України

Грудень 6, 2017 Головна|Новини з районів 259 переглядів

Через роки пройшла з боями,
Здобула славу і повагу,
Ти, наша арміє із нами,
Як символ стійкості й відваги!

Хай буде в тебе мирна доля
І славний переможний шлях!
Нехай щаслива ясна воля
Нам розвіває чистий стяг!

6 грудня – День Збройних Сил України. Це свято усього воїнства нашої держави. Це свято для кожного юнака і офіцера в нашому закладі. Це свято сьогодні єднає весь український народ, бо нема такої людини, яка б не переймалася долею країни. Цього дня ми пом’янемо усіх, хто не повернувся з кривавих полів воєн і вшановуємо тих, хто ще з нами і може розповісти про воєнне лихоліття минулого і сучасного, яке випало на їх долю.
Щороку, до цього дня в Кам’янець-Подільський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою на зустріч із ліцеїстами приходив ветеран Другої світової війни полковник Шех Олександр Григорович. Завжди був почесним гостем усіх наших урочистих зібрань. Він був справжнім військовим, на якого рівнялися ліцеїсти!
Але вже минуло півроку, як його не стало… 22 травня 2017 року відійшла у вічність не просто хороша людина, а жива легенда історії ліцею. З його мудрими словами та порадами живе багато поколінь ліцеїстів, бо знайомство ліцею з Олександром Григоровичем відбулося у перші роки становлення нашого закладу. Учні і досі цікавляться, чи прийде до них на зустріч Шех і сумно сповіщати, що вже не прийде… хіба що у своїх спогадах та відеозаписах. Він був для ліцею, як рідний! Завжди з нетерпінням чекав на спілкування з ліцеїстами, радо приймав їх у себе вдома. Він міг годинами розповідати про війну і знав напам’ять безліч віршів різноманітної тематики, які із задоволенням читав за будь-якої нагоди. Його пам’яті та ораторському мистецтву міг позаздрити кожен!
Олександр Григорович дуже мріяв дожити до 100 років, був неперевершеним оптимістом, любив життя, людей, умів бути гарними другом, як юним так і дорослим. Та Бог відміряв йому 97 років, які він прожив чесно і достойно.
В день посвяти в ліцеїсти цього року ми, звичайно, згадували попередні роки, коли Шех О.Г. виступав перед новенькими ліцеїстами. Було сумно від того, що його вже немає на трибуні… Подумалось – як би він цього дня радів, як ніколи у житті, бо ліцеїстом став його правнук Володимир, про що Олександр Григорович так мріяв! Він був би удвічі щасливий, що тут зібралась уся його родина і дуже б гордився, що військову кар’єру продовжує його нащадок.
Пам’ятаймо ж людей, які засвітили нам Сонце Перемоги і будьмо гідними їх подвигів і слави! Нехай життя таких людей, як Олександр Григорович Шех, стане для всіх прикладом і символом мудрості, честі, відваги та відданості Батьківщині!
Сьогодні вітання звучать на адресу особового складу ліцею!
Зі святом вас! Ми гордимося вами!
А побажання єдине – МИРУ!

Войчишина Валентина Леонідівна

педагог-організатор, вчитель історії,
керівник військово-історичного клубу «Прометей»,
координатор волонтерського осередку ліцею «Зорепад добра»,
член Комісії по роботі з молоддю Хмельницької обласної Ради ветеранів