Департамент освіти і науки

Хмельницька обласна державна адміністрація

Соборна, вільна, незалежна!

Січень 29, 2018 Головна|Новини з районів 345 переглядів

Є в українській історії дата, яка майже століття нагадує українцям про те, що вони народжені бути єдиними – це День Соборності України!
Вже чотири роки нашу державу намагаються розділити. Але тема єдності українських земель звучить у кожному слові. Наш народ доводить це не тільки в думках, але й на ділі.
Найкращий приклад патріотизму і єдності сьогодні показують учасники АТО та волонтери, які, ризикуючи своїм життям, а, іноді, віддаючи його, виборюють право українського народу жити в мирі та єдності; право, яке роками живе у свідомості людей; право, яке спаплюжила ворожа рука.
В боротьбі за єдність української держави поклали свої молоді життя п’ять випускників Кам’янець – Подільського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою – Сергій Саліпа, Роман Наглюк, Дан Колісник, Андрій Кухар, Євген Сарнавський. Ми вдячні цим молодим офіцерам за сповна виконаний військовий обов’язок і завжди пам’ятатимемо їх!

Військово-історичний клуб «Прометей» спільно з Парламентом ліцею 22 січня привітав колектив ліцею з Днем Соборності стрічками кольору прапора України та провів круглий стіл «Соборна, вільна, незалежна!», де ліцеїсти висловили власні думки з приводу визначного дня в історії, переглянули відео презентацію. Всі бажаючі написали твір-есе «Що значить для мене соборність України». Ось найцікавіші думки:
«Соборність – це духовна єдність і патріотизм всього українського народу і українців у всіх державах світу, де б вони не проживали».
«Соборність – це те, з чим ми живемо, але ніколи не задумуємось. Та коли на неї хтось зазіхає, то готовий боронити її, чого б це не коштувало, бо без неї неможливо жити, як без повітря».
«Соборність – це те, що об’єднує і робить друзями навіть незнайомих людей!»
«Соборність – це вміння берегти свою землю, шанувати народні традиції та показати усьому світу красу своєї нації!»
«Соборність – це єдність! Без неї неможливе майбутнє!»
Бажаємо всім мирного, вільного та незалежного майбутнього в соборній Україні!

Педагог-організатор Кам’янець – Подільського ліцею
з посиленою військово-фізичною підготовкою,
вчитель історії,
керівник військово-історичного клубу «Прометей»