Департамент освіти і науки

Хмельницька обласна державна адміністрація

Основа успіху – пошук і творчість…

Лютий 21, 2018 Методика 223 переглядів

Хто хоче зрушити світ, той нехай почне із себе…
                                                     Сократ

16 лютого 2018 року на базі Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді відбувся методичний семінар «Модель компетентного педагога», який мав на меті активізувати творчий потенціал педагогічних працівників, підвищити їх професійний рівень, ознайомити із поняттям “професійна компетентність” та визначити ключові компоненти професійної компетентності педагогічних працівників.
До участі у заході долучилися педагогічні працівники закладу: заступник директора з навчально-методичної роботи М.Гаєвська, заступник директора з навчальної роботи Н.Жолобок, завідувачі відділів та методисти.

В ході інформаційного блоку учасники семінару ознайомилися з особливостями професійної спрямованості педагога, поняттям професійної компетентності, його складовими в умовах сучасної освіти та шляхами формування і вдосконалення професійної компетентності педагога.
Під час практичної частини семінару учасникам було запропоновано проектний тест для визначення свого ставлення до життя та професії.
За допомогою інтерактивних вправ педагогічні працівники закріплювали свої теоретичні знання з теми. Учасники, розділившись на групи, складали «методичні пазли» (текстовий зміст пазлів тематичний – вислови видатних педагогів, народна мудрість, поради педагогам), підбирали назви компетенції відповідно до їх опису.
На завершення семінару, учасники виконали завдання, під час якого потрібно було створити власну модель професійної компетентності педагога. У ході цікавих завдань педагогічні працівники мали змогу визначити  сильні сторони та пріоритети  власної професійної діяльності.
Проведений захід був цікавими і пізнавальними, сприяв всебічному творчому та професійному розвитку.