Департамент освіти і науки

Хмельницька обласна державна адміністрація

Міжнародний семінар “Підтримка впровадження принципів інклюзивного навчання в рамках концепції Нової Української Школи”

Квітень 7, 2018 Головна|Новини 97 переглядів

03-04квітня 2018 року представники Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації, обласного інституту післядипломної педагогічної освіти взяли участь у міжнародному семінарі “Підтримка впровадження принципів інклюзивного навчання в рамках концепції Нової Української Школи”, який проходив в Державній науковій установі “Інститут модернізації змісту освіти” (відділ наукового та навчально-методичного забезпечення змісту корекційної та інклюзивної освіти) за підтримки Міністерства освіти і науки України, Міністерства закордонних справ Естонії, Цільової установи Innove (м. Київ).
На семінарі було презентовано досвід впровадження інклюзії в Естонії, специфіку роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.
Зокрема, Катрі Таргама (член правління) та Анна Силем (головний спеціаліст) охарактеризували основні напрямки роботи Цільової установи Innove, яка є державною установою Естонської республіки. Тауно Асуя (головний спеціаліст Палати інвалідів) повідомив про об’єднання громадських організацій осіб з інвалідністю та принципи їх роботи.

Більш практичний досвід учасники семінару отримали у другий день. Було організовано чотири групи, які очолили колеги з Естонії, а саме:
І група на чолі з Миленою Погодаєвою, директором Талліннського навчально-консультативного центру, обговорила теми: “Робота шкільної команди опорних спеціалістів”, “Діяльність координатора в роботі з дітьми з особливими потребами”, “Методи та прийоми діагностики у роботі спеціального педагога”.
ІІ група, яку очолила Анна Малахова, логопед Талліннського навчально-консультативного центру, розповіла про особливості нетрадиційних методик корекції порушень письма і читання у школярів та мовлення у дошкільників.
ІІІ група, разом з психологом Талліннського навчально-консультативного центру Ольгою Мінаєвою, брала участь у практичній роботі за темою “Використання арт-терапевтичних методик в психологічній роботі з сім’єю
в умовах навчально-консультативного центру”.
ІV група, психолог Центру Раялейдья Цільової установи Innove Катерина Кушнаренко, окреслила послуги навчального консультування центрів “Раялейдья”.
Практична робота була надзвичайно цікавою та корисною, учасники активно дискутували, конспектували та ділились досвідом.
Підсумок конференції – отримання нових знань та сертифікатів міжнародного зразка.