Департамент освіти і науки

Хмельницька обласна державна адміністрація

Всеукраїнський семінар-нарада “Стратегічне планування реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на регіональному рівні”

Травень 13, 2018 Головна|Новини 180 переглядів

10-11 травня 2018 року представники Департаменту освіти і науки, Департаменту соціального захисту, Департаменту охорони здоров’я, служби у справах дітей, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Хмельницької обласної державної адміністрації взяли участь у Всеукраїнському семінарі-нараді “Стратегічне планування реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на регіональному рівні”, який проведено Уповноваженим Президента України з прав дитини спільно з Міністерством соціальної політики України, міжнародним благодійним фондом Lumos Foundation (Великобританія), Національним офісом реформ з деінституалізації (проект EDGE).

У перший день семінару-наради презентовано результати збору даних в Україні в межах імплементації Національної стратегії з реформування системи інституційного догляду та виховання дітей, здійснено огляд надання соціальних, освітніх, медичних та інших послуг для дітей і сімей з дітьми в Україні, планування послуг, розвитку кадрів для імплементації ДІ реформ, проаналізовано зібрану інформацію у межах стратегічного огляду (за прикладом Житомирської області).

Тренінг з планування інших заходів для потреб ДІ, складання регіонального плану реформування системи інституційного догляду та виховання дітей проведено у другий день семінару. Під час тренінгу акцентовано увагуна управлінні, моніторингу, проведенні інформаційної і просвітницької роботи, методологічній оцінці закладів, плануванні ресурсів для впровадження ДІ реформи. Презентовано Житомирський регіональний план реформування системи інституційного догляду та виховання дітей.

Додаткова інформація.
(згідно результатів соціологічного опитування, яке провело GFK Україна на замовлення канадського проекту EDGE. Це — загальнонаціональне опитування, воно репрезентативне для України за віком, статтю та з урахуванням міського і сільського населення та розміру населеного пункту)

Ця соціологія показує, що 74% українців вважає, що система інтернатів для дітей в Україні потребує реформування. Не погоджуються з цим твердженням лише 7%, усі решта чи то ніколи про це не задумувались, чи не вважають, що така реформа потрібна.
Не менш важливі інші цифри. 59% українців вважають, що інтернати шкідливі для дітей. І лише 17% не погоджуються з цим твердженням.
Це свідчить про те, що суспільство чекає реформу, яка має допомогти дітям. Але не просто реформу, а саме якісно проведену і таку, при якій жодна дитина не постраждає.