Департамент освіти і науки

Хмельницька обласна державна адміністрація

Фінал конкурсу юних перекладачів

Травень 14, 2018 Головна|Новини 63 переглядів

11 травня 2018 року на базі Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді, з метою розвитку й розповсюдження мовної культури, підвищення інтересу учнівської молоді до перекладацької діяльності, розкриття та стимулювання творчого потенціалу особистості, для учнів 9-11 класів закладів загальної середньої та позашкільної освіти був проведений ІІ (очний) етап обласного конкурсу художнього перекладу.
Конкурс проводився у два етапи.

На І (заочний) етап конкурсу від закладів загальної середньої та позашкільної освіти районів, міст, об’єднаних територіальних громад нашої області було подано 92 роботи, за рішенням членів журі до участі у ІІ етапі конкурсу допущено 30 – це ті, хто подолали 80 відсотковий бар’єр.
Конкурс проводився у трьох номінаціях: «Проза», «Публіцистика» «Поезія».

З вітальним словом до учасників конкурсу звернулись керівник Хмельницького територіального відділення Малої академії наук, заступник директора з навчально-методичної роботи Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Гаєвська Марія Володимирівна та голова журі, кандидат психологічних наук, викладач Хмельницького торговельно-економічного коледжу КНТЕУ Венгер Олександр Павлович.

Програмою конкурсу було передбачено виконання протягом 2-х годин перекладу прозового твору або поетичного твору з англійської мови на українську. Тематика ІІ (очного) етапу була присвячена проблемам навколишнього середовища.

У номінації «Проза» було представлено оповідання Еббі Джені, де автор зосереджує увагу на нестачі питної води, з якою стикаються мешканці мегаполісу. Найкращою у перекладі в зазначеній номінації стала – Ніколайчук Анна, учениця 9 класу Старокостянтинівського навчально-виховного комплексу «Спеціалізована школа І ступеня, гімназія» імені Героя України С.М. Бондарчука.

У номінації «Публіцистика» представлено статтю видання «Deutsche Welle», яка розповідає про перемовини з питань клімату у Бонні. Кращою у перекладі статті була – Рибак Яна-Марія, учениця 9 класу Кам’янець-Подільського ліцею.

У номінації «Поезія» було представлено вірш Флер Едкок, в якому піднімаються проблеми Парникового ефекту. Найкращою та найбільшу кількість балів набрала – Мікус Марія, учениця 10 класу Кам’янець-Подільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7.

Щиро вітаємо переможців конкурсу та бажаємо їм натхнення і подальших звершень!