Департамент освіти і науки

Хмельницька обласна державна адміністрація

Успіхи юних краєзнавців Хмельниччини в ІІ турі акції «Українська революція: 100 років надії і боротьби»

Квітень 26, 2021 Головна 53 переглядів

20 квітня стали відомі імена переможців та призерів ІІ туру конкурсу краєзнавчо-дослідницьких робіт у рамках Всеукраїнської краєзнавчої акції учнівської молоді «Українська революція: 100 років надії та боротьби». 

Учасники від нашої області достойно представили Хмельниччину на всеукраїнському рівні.

І місце у напрямку «Боротьба українців проти більшовицької диктатури та військової агресії Росії» здобув дослідницький загін вихованців гуртка «Юні туристи-краєзнавці» Кам’янець-Подільського позашкільного навчально-виховного об’єднання (керівник КУХ Олеся Миколаївна). Юні краєзнавці провели дослідження на тему «Віра в «диво» проти державного атеїзму», у якому зробили спробу проаналізувати, як опиралися віруючі владі в політичних реаліях 1920-х років на прикладах найяскравіших протистоянь у нашому краї. 

ІІ місце у напрямку «Український національний визвольний рух 1930-х років, періоду Другої світової війни» посів пошуковий загін учнів Кам’янець-Подільського навчально-виховного комплексу № 3 (керівник МЕЛЬНИК Ольга Анатоліївна). У своєму дослідженні на тему «Організація та діяльність «Поліської Січі» Тараса Бульби-Боровця» юні краєзнавці простежили процес створення «Поліської Січі», її співпрацю з іншими націоналістичними організаціями та участі у ній Т. Бульби-Боровця.

ІІ місце у напрямку «Дисидентський рух опору комуністичному тоталітарному режимові» виборола МАТВІЮК Валерія, здобувач освіти 10 класу Пироговецького ліцею (керівник СІМЧУК Олег Миколайович). Валерія провела дослідження на тему «Дисидент Матвіюк Кузьма Іванович», у якому висвітлила тернистий шлях свого дідуся у боротьбі за національну ідентичність.

ІІІ місце у напрямку «Українська державність: від Революції на граніті до Революції Гідності» посіла МЕЛЬНИК Вікторія, здобувач освіти 10 класу Малиницького навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, центр сприяння здоров’ю». Під керівництвом ПОЛІЩУК Ірини Василівни Вікторія досліджувала тему «Революція Гідності, як поштовх до прояву української ідентичності в стріт-арт малюнках». У дослідженні акцентується, що про український стріт-арт, який частково став проявом патріотизму, сьогодні можна говорити не лише як про прояв звичайного мистецького руху, але й про рух за ідентифікацію української нації.

Щиро вітаємо наших дослідників-краєзнавців з високими результатами на всеукраїнському рівні та бажаємо натхнення для подальших звершень!

За матеріалами ХОЦТКУМ