Департамент освіти і науки

Хмельницька обласна державна адміністрація

В Хмельницькому ОЦТКУМ стартував новий навчальний рік.

Вересень 18, 2020 Екологія|Позашкіллю України - 100!|Юнатам-95 54 переглядів

В Хмельницькому обласному центрі туризму і краєзнавства учнівської молоді стартував новий навчальний рік.

До офіційного початку року – 15 вересня – керівники гуртків закладу провели низку презентацій і заходів, щоби заохотити вихованців до занять. Цьому як ніколи сприяє гарна погода, що дає можливість займатися з дітьми на свіжому повітрі…

Презентації гуртків “Спортивне орієнтування” та “Юні туристи-краєзнавці”

9 вересня керівником гуртків ХОЦТКУМ Олександрою ПУКАС проведено презентацію гуртка “Спортивне орієнтування” для дітей мікрорайону Гречани А 11 вересня у Дендропарку відбулася презентація гуртка “Юні туристи-краєзнавці” (керівник Сніжана ДОЛІНСЬКА) для учнів 2(6)-ого класу Хмельницької гімназії № 1 імені Володимира Красицького.

З метою унаочнення та заохочення дітей до занять в гуртках, дітям була запропонована елементарна смуга перешкод та підготовлені спортивні карти, з нанесеними на них контрольними пунктами (КП).

Було цікаво. Діти були задоволенні і настроєні до освоєння азів туризму в новому гуртку, щоби бути готовими до нових туристичних звершень.

Проведено набір учнів 5-6 класів Кам’янець-Подільської ЗОШ №10 до гуртка “Пішохідний туризм” (керівник гуртка Юрій ЗАГОРУЙКО). Презентацією гуртка став перший виїзд гуртківців до с. Привороття, до пам’ятки Кармелюкова гора і до вапнякових штолень. Діти розпочали знайомство з природними та історичними пам’ятками рідного краю та гарно провели час.

У Теофіполі почав працювати гурток ХОЦТКУМ

У цьому навчальному році на базі Теофіпольської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 почав працювати поки єдиний в районі гурток “Юні туристи-краєзнавці” від ХОЦТКУМ (керівник гуртка Олександр БОГУЦЬКИЙ).

12-13 вересня гуртківці здійснили перший похід, присвячений 600-річчю першої писемної згадки про Теофіполь. Юні туристи-краєзнавці вчилися ставити намети, розпалювати вогнище, прибирали від сміття стоянки, на яких зупинялися, а ще рибалили та куховарили.

Гуртківці отримали масу задоволення від походу.

Осінні старти в мікроорієнтуванні

12 вересня вихованці гуртка «Джура» Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, який працює на базі шкіл у місті Полонному (керівник гуртка Олександр ЦІШЕВСЬКИЙ), взяли активну участь в змаганнях зі спортивного орієнтування “Лабіринт”, проведених Полонською станцією юних туристів «Обрій». “Лабіринт” – це вид мікроорієнтування на невеликому майданчику, насиченому штучними перешкодами та об’єктами. Коротка дистанція складається від кількох десятків метрів з КП від 4 до 20 та більше, її проходження займає від 10-20 секунд до 3-5 хвилин. На перший погляд це просте завдання, а насправді навіть досвідчені орієнтувальники попадають у незвичні ситуації. Для гуртківців це був цікавий досвід.

Навчально-тренувальний збір

12-13 вересня з вихованцями гуртка «Пішохідний туризм» (керівник гуртків Ігор КУКУРУЗА) було проведено навчально-тренувальний збір.

Два дні в каньйоні річки Смотрич, що біля с Черче Чемеровецького району, гуртківці відпрацьовували технічні прийоми подолання різноманітних природних перешкод, які зустрічаються і на туристських змаганнях, і в складних туристських походах. За допомогою мотузок та спеціального туристського обладнання діти спускались і підіймались по скелях, долали яри та річку за допомогою навісної переправи та переправи по мотузці з перилами.

Гарна осіння погода, красиві краєвиди, ґрунтовна попередня підготовка юних туристів, їх позитивний настрій сприяли успішному виконанню завдань, які передбачав навчально-тренувальний збір.

Збір гуртка “Козацький гарт”Радегаст”

У День фізичної культури і спорту вихованці гуртка “Козацький гарт”Радегаст” Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді (керівник гуртка Микола МЕЛЬНИК), який працює на базі Ізяславського НВК№5, провели навчально-тренувальний збір на березі річки Горинь, на якому повторювали набуті та освоювали нові навички за напрямами підготовки до Всеукраїнської військово-патріотичної дитячо-юнацької гри “Сокіл” (“Джура”).

Надаємо допомогу в проведенні одноденного походу

12 вересня в рамках проведення Тижня фізичної культури та спорту у Хмельницькому приватному ліцеї “Мої обрії” педагогічними працівниками Хмельницького обласного центру туризму та краєзнавства учнівської молоді – заввідділом Дмитром ФЕДЧИШЕНИМ та методистом Олександрою ПУКАС було організовано та проведено одноденний туристський піший похід з учнями ліцею. Учні 6-7 класів пройшли до 10 кілометрів, рухаючись лісами з міста Хмельницького до озера, що неподалік села Стуфчинці. Під час походу діти знайомилися з основними навичками орієнтування в лісі за допомогою компаса та карти, долали яр по наведеній туристській переправі, вчилися готувати їжу на багатті.

Є надія, що досвід, отриманий під час походу, стане підґрунтям у формуванні корисних здорових звичок у молодих особистостей.

Проведені заходи вдало співпали з традиційним відзначенням навчальними закладами міста і області Дня фізкультури і спорту.