Відзначення 14 жовтня вихованцями ХОЦТКУМ

14 жовтня в Україні відзначають свято Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, День утворення Української Повстанської Армії і День захисників та захисниць України.

Відзначаючи ці свята, вихованці гуртків Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді готуються та беруть участь у багатьох патріотичних заходах.

Гуртки військово-патріотичного напряму «Джура» (керівники гуртків Олександр Лук’янчук, Володимир Самойлюк), гурток туристсько-спортивного напряму «Пішохідний туризм» (керівник Володимир Яворський)

До Дня захисників та захисниць України вихованці гуртків Хмельницького ОЦТКУМ «Джура» (м. Славута, керівник Олександр Лук’янчук), «Джура» (м. Шепетівка, керівник Володимир Самойлюк) та «Пішохідний туризм» (с. Городище, керівник Володимир Яворський) взяли участь у майстер-класі зі стрільби з страйкбольної американської штурмової гвинтівки М4, який проводив Славутський Дитячо-юнацький центр туризму та екологічної роботи. Усі охоче спробували свої сили. Найкращими стрільцями стали Дарина Пелипенко (м. Славута) та Данієль Коробенюк (с. Городище). ІІ місце – у Зоряни Ковальчук (с. Городище) та Владислава Яцентюка (м. Шепетівка), ІІІ місце посіли Дар’я Савчук (м. Славута) та Богдан Вільбіцький (с. Городище). (Фото 1,3)

Гурток військово-патріотичного напряму «Джура» (керівник гуртка Іван Трембовецький)

У переддень відзначення Дня Українського козацтва з метою виховання почуття дружби, колективізму, взаємовиручки та поглиблення знань про козацькі традиції між командами «Козачата» та «Січовики», на які поділились вихованці гуртка «Джура» (на базі Черчецької ЗОШ, Чемеровецька ТГ), відбулися «Козацькі ігри». Під час виконання завдань гуртківці проявляли швидкість, спритність, витривалість, інтелект, завзятість. Усі отримали незабутні емоції і по завершенню – подяки та солодкі подарунки.

Гурток військово-патріотичного напряму «Джура» (керівник гуртка Олександр ЦІШЕВСЬКИЙ)

Традиційно до Дня Українського козацтва та Захисників України біля Козацької могили, що на Полонщині, проводиться Козацька рада, на яку збираються свідомі, патріотично налаштовані громадяни міста Полонного, серед яких учасниками є і вихованці гуртка «Джура» ХОЦТКУМ.

13 жовтня, впродовж дня, гуртківці долучилися до козацьких забав, змагалися у спортивній естафеті, стріляли з лука та пневматичної зброї, перетягували линву, розбирали та збирали автомат АК-74, співали козацьких пісень, смакували козацьким кулешем та трав’яним чаєм. У всіх конкурсах гуртківці показали гарні знання і навички, стали призерами, за що були нагороджені грамотами та призами від відділу освіти молоді і спорту Полонської ТГ. Відзначились вихованці нашого гуртка і у складі збірної команди Полонської СЮТур «Обрій», яка взяла участь у конкурсній програмі «Нащадки козацької слави», організованій Полонським Аграрним ліцеєм. У конкурсі «Сильна рука» не було рівних нашому Андрію Бойку, а Данило Синиця приніс залікові бали в загальну скарбничку команди, успішно виступивши у конкурсі «Стрільба з пневматичної гвинтівки».

Гурток військово-патріотичного напряму «Джура» (керівник гуртка Володимир Самойлюк)

Щорічно, 14 жовтня, до дня Українського козацтва та Дня захисників та захисниць України в Шепетівській НВК №3, на базі якої працює гурток, відбувається свято посвяти в козачата – вступу молодих джур до куреню. Під час заходу між гуртківцями ХОЦТКУМ були проведенні змагання серед старшої, середньої та молодшої груп джур (козачат) на козацьку тематику. Захід пройшов на високому рівні, усі учасники отримали масу позитиву і задоволення.

Покладанням квітів на Алеї Слави вихованці гуртка долучилися до акції вшанування пам’яті воїнів – Героїв АТО. (Фото 20,21,22,27)

Гурток туристсько-спортивного напряму «Сходинки в світ туризму» (керівник гуртка Алла СЛІВІНА)

З нагоди Дня захисників і захисниць України та 79-ї річниці створення УПА вихованці гуртка вшанували пам’ять українських повстанців в селі Стригани та в урочищі Бридурин, що неподалік м. Славути. Саме тут, у Бридуринських болотах, в бою з радянськими партизанами та військами НКВС у травні 1944 року загинуло близько 200 патріотів України. Як зазначають краєзнавці, загинули в основному новобранці УПА, 18-22 річні хлопці…

Гурток «Історичне краєзнавство» (керівник гуртка Валентина КОГУТ)

14 жовтня відзначали Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, День створення УПА, День захисника України. Нашими вихованцями гуртка «Пошук» (працює на базі Зіньківського ліцею) для здобувачів освіти ліцею 8-11 класів було проведено свято-конкурс «Таємниці козацької булави». У завданнях вікторин, ребусів, кросвордів були питання на знання історії подій та історичних постатей нашої держави, що творили славну історію України. Попри високу активність учасників свята, переможцями за кількістю зібраних смайликів (1 смайлик – 1 правильна відповідь) стали: Анжеліка Нікітюк, Давид Пасічник та Ангеліна Мазуренко.

Гурток туристсько-краєзнавчого напряму «Економічне краєзнавство» (керівник гуртка Оксана ЮХИМОВИЧ)

До Дня захисників і захисниць України для вихованців гуртка були проведені заходи: тематична бесіда «В єдності наша сила»; зустріч з представницею волонтерської організації «Добриня» Мариною Українець під гаслом «Служу вірно своєму народу»; перегляд документального фільму про командира роти глибинної розвідки 21-річного капітана Максима Яровця. Гуртківці виготовили обереги та написали вітальні листівки для українських воїнів «Захисник України – гордість моєї країни!», а також взяли участь у патріотичному флешмобі «Дякую Захисникам України!» (Фото 33,34,35,37)

За матеріалами ХОЦТКУМ

Loading