Позашкільна

Всеукраїнська краєзнавча акція учнівської молоді «Українська революція: 100 років надії і боротьби»

З 8 по 10 грудня 2021 року Хмельницьким обласним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді був проведений І (регіональний) тур Всеукраїнської краєзнавчої акції учнівської молоді «Українська революція: 100 років надії і боротьби». Акція проводилась з метою вдосконалення змісту, форм та засобів виховної роботи, громадянського виховання дітей та молоді на засадах історичної правди про боротьбу українського народу за державну незалежність.

Аналіз надісланих матеріалів свідчить про залучення учнівської молоді до активної діяльності з вивчення історії рідного краю, подій, фактів, наслідків та здобутків Української революції, сприяння реалізації пізнавальних інтересів та потреб учнівської молоді у професійному самовизначенні.

Матеріали робіт учасників регіонального туру акції засвідчують урізноманітнення форм і засобів дослідницької роботи, формування ціннісних орієнтирів і почуття патріотизму у дітей та молоді на прикладах боротьби українського народу за самовизначення, соборність та державність України.

Глибиною дослідження і практичною значущістю експедиційного пошуку та загальним високим рівнем відзначаються конкурсні роботи з Кам’янець-Подільської, Хмельницької, Деражнянської, Старосинявської, Славутської, Нетішинської ТГ.

Суддівською колегією регіонального туру у п’яти напрямах акції переможцями та призерами визнано авторів вісімнадцяти краєзнавчо-дослідницьких робіт, а саме:

За напрямом «Українська революція – доба національного державотворення»:

 


І місце

дослідницька група гуртка «Пішохідний туризм» Кам’янець-Подільського навчально-виховного об’єднання, здобувачі освіти 8 класу, за роботу «Функціонування військових шкіл в період «останньої столиці» в Кам’янці-Подільському» (керівник О.М. Кух).

ІІ місце

Володимир БАЛАЧЕВЦЕВ, вихованець гуртка «Екологічне краєзнавство» Хмельницького міського центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді, здобувач освіти 8 класу, за роботу «Вплив легіону Українських січових стрільців на державотворчі процеси, боротьбу за свободу і незалежність українського народу» (керівник А.В. Кошевко).

ІІІ місце

Артем БАЧИНСЬКИЙ, здобувач освіти 11 класу Деражнянського ліцею № 2, за роботу «Аграрна реформа гетьмана Павла Скоропадського: погляд крізь століття» (керівник С.В. Рудик);

Анастасія ШМАТЛАЙ, здобувач освіти 11 класу Ярмолинецького закладу загальної середної освіти І-ІІІ ступенів № 1, за роботу «Діяльність Симона Петлюри на Поділлі (1918-1920 рр.)» (керівник Л.М. Федорович);

Денис КАЛУГА, здобувач освіти 10 класу Адампільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Старосинявської селищної ради, за роботу «Події української революції і національне державотворення у рідному краї» (керівник А.С. Поліщук).

 


За напрямом «Боротьба українців проти більшовицької диктатури

та військової агресії Росії»:


І місце

Яна ГУСАРЕЦЬ, Соломія СОКОЛЮК, Ганна ЯСКУЛЬСЬКА, вихованки гуртка «Козацький гарт «Радегаст» Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, здобувачі освіти 8-10 класів М’якотівського та Славутського ліцеїв, за роботу «Зі сторінок історії Плужненської громади. Плужненське антирадянське повстання 1930 року» (керівник М.В. Мельник).

ІІ місце

експедиційний загін гуртка «Юні туристи-краєзнавці» Кам’янець-Подільського навчально-виховного об’єднання, здобувачі освіти 8 класу Кам’янець-Подільської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5, за роботу «Повстання проти радянської влади на Хмельниччині 1931 року» (керівники: Т.В. Недря, І.П. Адамчук);

Катерина ДАНИЛЮК, вихованка гуртка козацько-лицарського виховання «Джура» закладу позашкільної освіти Нетішинської міської ради «Центр туризму і краєзнавства учнівської молоді», за роботу «Село Сільце: штрихи до портрету тоталітарної доби в Україні» (керівник О.О. Матус).

ІІІ місце

Ярослав ЖОГАН, Наталія КУЗЬМУК, Софія ГОЛУБ, здобувачі освіти 7 класу Славутської гімназії № 5, за роботу «Наш нарід мав свідомість своєї корінності й він змагався…» (керівник О.В. Марчук).

 


За напрямом «Український національний визвольний рух 1930-х років, періоду Другої світової війни та у повоєнні роки»:


І місце

Андрій ГАЛЬОМКО, Світлана СТЕПАНОВА, вихованці гуртка «Історичне краєзнавство» Хмельницького міського центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді, здобувачі освіти 10 класу Хмельницької гімназії № 2, за роботу «Епоха нескорених: бандурист та воїн Кость Місевич» (керівник О.В. Степанова).

ІІ місце

пошукова група Дитячо-юнацького центру туризму та екологічної роботи м. Славути, за роботу «Похід у Вічність (з історії національно-визвольного руху на півночі Хмельниччини у 1941-1945 роках)» (керівник А.О. Слівіна).

ІІІ місце

Іван КУЗЬМИЧ, здобувач освіти 9 класу Бабинської гімназії, за роботу «Діяльність українських повстанців УПА у повоєнні роки на території сіл Бабине і Дубова Старосинявської селищної ради Хмельницького району Хмельницької області» (керівник В.А. Кравчук).

За напрямом «Дисидентський рух опору комуністичному

тоталітарному режимові»:

 


І місце

експедиційний загін «Пошук», здобувачі освіти 10 класу Кам’янець-Подільської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1, за роботу «Василь Овсієнко – літописець українського дисиденства» (керівник О.А. Михайліченко).

ІІ місце

Крістіна ПЕЛІПЕЦЬ, здобувач освіти 7 класу, вихованка гуртка «Фольклорно-етнографічне краєзнавство» Хмельницького міського центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді, за роботу «В’ячеслав Чорновіл – символ української національної ідеї» (керівник Т.А. Ларіна).

ІІІ місце

Карина КУЛІШ, здобувач освіти 8 класу Божиковецького навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчаний заклад» Деражнянської міської територіальної громади, за роботу «Роль дисидентського руху у державотворчих зусиллях українського народу» (керівник Н.С. Зінщук).

 


За напрямом «Українська державність: від Революції на граніті

до Революції Гідності»:

 


І місце

Уляна ЛУЦЕНКО, здобувач освіти 9 класу, Юсуф ДУМАН, Володимир ШМИРКО, здобувачі освіти 7 класу, вихованці гуртка «Фольклорно-етнографічне краєзнавство» Хмельницького міського центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді, за роботу «Цінності Майдану, Революція Гідності через риторичну призму: слова, що нас змінили» (керівник Н.І. Велиган).

ІІ місце

Валерія БРАТЕНКО, здобувач освіти 9 класу Старосинявського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, гімназія», за роботу «Олександр Романенко: життя, віддане за Україну» (керівник О.В. Собур).

ІІІ місце

Владислав СКОПЮК, здобувач освіти 9 класу Антонінського ліцею, за роботу «Українські Прометеї сучасності» (керівник В.М. Рабченюк).

 


Вітаємо переможців та бажаємо творчих успіхів.


Сніжана Долінська, голова журі, завідувач відділу

краєзнавчої, гурткової та екскурсійної роботи

 

 

 

 

 

 

Font Resize
Контраст