Позашкільна

Підсумки І туру Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв закладів освіти «Край, в якому я живу»

З 25 по 27 січня в місті Хмельницькому проходив І тур Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв закладів освіти «Край, в якому я живу» (далі – Конкурс).

Організація і проведення Конкурсу здійснювалась Хмельницьким обласним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді відповідно до плану роботи закладу.

Конкурс проводиться з метою виховання в учнів любові до рідного краю, бережливого ставлення до історії, духовної спадщини українського народу, природного довкілля; розвитку музейної справи в закладах освіти, поглиблення знань щодо методів і форм музейної роботи, популяризації музейних колекцій.

У конкурсі взяли участь екскурсоводи 19 освітянських музеїв таких профілів:

військово-історичних – 5 музеїв,

етнографічних – 7 музеїв,

музеїв історії освіти або історії закладу освіти – 7 музеїв.

За умовами Конкурсу юні екскурсоводи презентують музеї, які вони представляють, і проводять по них віртуальні екскурсії. Під час презентацій розкривають зміст експозиції музею, спрямованість її розділів, акцентують увагу на найбільш важливих музейних предметах, розкривають форми діяльності та виховне значення музею в закладі освіти.

Завдяки учасникам Конкурсу, члени журі та всі присутні змогли віртуально відвідати музеї, ознайомитись з експозиціями та обрати найкращих екскурсоводів.

За підсумками роботи журі, переможцями та призерами Конкурсу екскурсоводів стали:

Серед музеїв військово-історичного профілю:

І місце

екскурсовод Матвій ЛОПАТІН, вихованець Хмельницького палацу творчості дітей та юнацтва Хмельницької міської ради, за екскурсію «Сторінки української військової історії та імена її творців» (керівники Довгань Світлана Володимирівна, Думанська Галина Володимирівна).

ІІ місце

екскурсовод Іванна МАЛІНЧУК, учениця 11 класу Радіснянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Щиборовської сільської ради, за екскурсію «Я за тебе молюсь, український солдате» (керівник Мартинюк Оксана Петрівна).

Серед етнографічних музеїв

І місце

екскурсовод Катерина ЧМУТ, учениця 10 класу Хмельницької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 29 Хмельницької міської ради, за екскурсію «Двері відчиня Світлиця» (керівник Кушнірчук Анна Миколаївна).

ІІ місце

екскурсовод Яна ГОЦ, учениця 10 класу Красилівського навчально-виховного комплексу «Гімназія та загальноосвітня школа І ступенів» Красилівської міської ради, за екскурсію «Оглядова екскурсія по музею» (керівник Скрипнюк Людмила Григорівна).

ІІІ місце

екскурсовод Лідія СЕМЕНИШИНА, вихованка Шепетівського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, за екскурсію «Символіка українського орнаменту» Шепетівської міської ради (керівник Семенишина Ганна Валентинівна);

екскурсовод Олексій ПІТУХОВ, вихованець Шепетівського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Шепетівської міської ради, за екскурсію «Ремесло хліба не просить, а хліб дає» (керівник Коленчук Олена Іванівна).

Серед музеїв історії освіти або історії закладу освіти:

І місце

екскурсовод Уляна ФРОЛОВА, учениця 10 класу Городнявського ліцею Михайлюцької сільської ради, за екскурсію «Зі школою в серці» (керівник Вишневська Мирослава Леонідівна).

ІІ місце

екскурсовод Аліна СТЕЦЮК, учениця 8 класу Шепетівської гімназії № 6 Шепетівської міської ради, за екскурсію «Славетні постаті рідної школи» (керівник Кучерук Людмила Миколаївна);

екскурсовод Ангеліна ГАВРИЛЮК учениця 10 класу Шепетівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Шепетівської міської ради, за екскурсію «Картинки шкільного життя другої половини ХХ – початок ХХІ століття у родинних спогадах» (керівник Гасюк Лілія Вікторівна).

ІІІ місце

екскурсовод Софія КАРПОВА, вихованка комунального закладу Ярмолинецької селищної ради «Будинок дитячої та юнацької творчості», за екскурсію «Крок в минуле освіти» (керівник Арзамасов Миксим Юрійович);

екскурсовод Маргарита БУЙНІЦЬКА, учениця 8 класу Ізяславської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Ізяславської міської ради, за екскурсію «Школа – не комора знань, а світоч знань» (керівник Несвіцька Юлія Миколаївна);

екскурсовод Ірина БАРАНЕЦЬКА, учениця 10 класу Хмельницької спеціалізованої середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Хмельницької міської ради, за екскурсію «Історія школи – історія міста…» (керівник Мазур Віктор Миколайович).

Переможці І туру Конкурсу братимуть участь у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв закладів освіти «Край, в якому я живу».

Щиро вітаємо переможців та бажаємо успіхів у роботі музеїв при закладах освіти.

Микола МОЗОЛЮК,

методист ХОЦТКУМ

Font Resize
Контраст