Проведено обласний семінар-практикум інструкторів та вихователів з фізичної культури дошкільних навчальних закладів

Березень 27, 2017 Освіта|Дошкільна освіта|Новини 925 переглядів

24 березня 2017 року на базі дошкільних навчальних закладів №1 та № 4 міста Ізяслав відбувся обласний семінар-практикум інструкторів та вихователів з фізичної культури дошкільних закладів областіі за темою «Інноваційні погляди на методичну структуру і типологію занять з фізичної культури із дошкільниками». Організатором заходу виступив Хмельницький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти за сприяння Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації та підтримки відділу освіти, молоді та спорту Ізяславської районної державної адміністрації. Учасниками семінару стали інструктори та вихователі з фізичної культури дошкільних закладів Ізяславського, Білогірського, Теофіпольського, Шепетівського, Славутського, Красилівського, Полонського, Старокостянтинівського, Хмельницького районів, міст Хмельницький, Шепетівка, Славута, Старокостянтинів, Нетішин та ряду об’єднаних територіальних громад північної частини Хмельниччини.

Відкриття семінару-практикуму відбулося в Ізяславському ДНЗ №1 «Струмочок». Учасників зібрання привітала начальник відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Валентина Пилипчук. Валентина Віталіївна зокрема зазначила: «Фізичне здоров’я є головною умовою духовного і морального здоров’я дитини. У період дошкільного дитинства  закладається фундамент здоров’я, формуються життєво необхідні рухові навички, вміння, правильного фізичного виховання, яке має сприяти оновленню і повноцінному розвитку дитини. І саме від забезпечення фахівцями дошкільних закладів основ цієї роботи – багато в чому залежить здоров’я дитини в майбутньому». Також вона побажала учасникам семінару плідної праці, нових вражень та напрацювань та успіхів у подальшому вирішенні прийнятих рішень.
Завідувач Ізяславського дошкільного навчального закладу «Струмочок» Альона Шаповал  ознайомила колег із закладом та розповіла про основні досягнення у роботі колективу. Також учасників семінару привітали юні вихованці дошкільних закладів.
Під час презентаційного модулю семінару своїм досвідом роботи поділилися  вихователі ДНЗ № 1  Ірина Кальніцька, Катерина Бовчалюк, та ДНЗ № 4 – Юлія Кондратюк, Олена Антонюк, які провели відкриті заняття з фізичної культури за методико. М. Єфименка.
Під час теоретичної частини семінару головний спеціаліст відділу загальної середньої та дошкільної освіти департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Гаркавенко  ознайомила учасників із нормативно-правовою базою та вимогами щодо організації фізкультурно-оздоровчої роботи у дошкільному навчальному закладі. Про інноваційні аспекти в організації фізкультурної роботи із дошкільниками розповіла старший викладач кафедри теорії та методик початкової і дошкільної освіти Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Алла Харченко.
У ході практичного модулю семінару відбувся методичний діалог «Моделювання, презентація перспективного педагогічного досвіду», модератором якого була методист науково-методичного центру дошкільної, початкової, спеціальної та інклюзивної освіти ХОІППО Лариса Дарченко,  виступили: методист районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Ізяславської райдержадміністрації Олена Антонюк, вихователь-методист ДНЗ № 1 міста Ізяслав Людмила Папель, вихователь ДНЗ № 1 міста Ізяслав Ірина Кальніцька, вихователь ДНЗ № 4 міста Ізяслав Юлія Кондратюк, завідувач ДНЗ № 4 Ніна Максимчук. За підсумками роботи семінару–практикуму його учасниками було ухвалено рекомендації працівникам дошкільних навчальних закладів Хмельниччини щодо зміцнення фізичного, психічного, соціального і духовного здоров’я дошкільників.