На Хмельниччині стало більше зразкових музеїв, які перебувають у сфері освіті

У червні 2022 року завершила роботу комісія Міністерства освіти і науки України з присвоєння звання «Зразковий музей». Від Хмельниччини на розгляд комісії були поданні документи від 17 музеїв закладів освіти, з них 15 потрібно було підтвердити звання «Зразковий музей», а ще два претендували на присвоєння звання «Зразковий музей».

Звання «Зразковий музей» присвоюють музеям, які діють понад 3 роки та зробили вагомий внесок у справу виховання учнівської молоді, відродження та примноження культурних надбань. історичної спадщини українського народу, пропаганду пам’яток історії, культури і природи, формування та збереження Музейного фонду України. Музеям, яким присвоєно звання «Зразковий музей», підтверджують це звання один раз на п’ять років.

Згідно з рішенням комісії двом музеям – музею етнографічного профілю «Українська народна вишивка» гімназії №7 Славутської міської ради Шепетівського району та літературно-краєзнавчому музею поета, письменника, композитора Василя Кравчука Плужненського професійно-аграрного ліцею Плужненської сільської територіальної громади Шепетівського району присвоєно звання «Зразковий музей». Чотирнадцяти музеям підтверджено звання «Зразковий музей» (протокол №1 від 10 червня 2022 року, затверджений наказом МОН від 11 серпня 2022 №731). Серед них: військово-історичного профілю – 3 музеї; широкого історичного профілю – 3, етнографічного – 4; літературного – 1; краєзнавчого – 1,технічного – 1, інших профілів – 1.

Високе звання «Зразковий музей» сприятиме подальшому розвитку творчої навчальної та виховної діяльності музеїв при закладах освіти області.

Вітаємо та бажаємо успіхів керівникам музеїв та педагогічним колективам закладів освіти у музейній педагогіці.

Микола МОЗОЛЮК,

методист ХОЦТКУМ