30 серпня відбулась обласна освітянська конференція

30 серпня відбулась традиційна обласна освітянська конференція «Освіта Хмельниччини в період війни: працюємо для перемоги!», на якій підбили підсумки минулого навчального року та окреслили плани на наступний.
До найбільшої події на освітянській ниві Хмельниччини приєдналися: Сергій ГАМАЛІЙ, голова Хмельницької обласної військової адміністрації, Володимир ЮР’ЄВ, заступник голови Хмельницької обласної державної адміністрації, Валентин СОКОЛЮК, заступник голови Хмельницької обласної ради. Разом з Дарією БАСЮК, директором Департаменту освіти, науки, молоді та спорту Хмельницької обласної державної адміністрації, Олегом МАРТИНЮКОМ, заступником директора – начальником управління освіти та науки Департаменту освіти, науки, молоді та спорту Хмельницької обласної державної адміністрації, Валерієм ОЛІЙНИКОМ, начальником управління Державної служби якості освіти у Хмельницькій області, Дмитром БОНДАРЕНКОМ, заступником голови Асоціації інноваційної та цифрової освіти, Анатолієм ЯРИМЮКОМ, першим заступником голови Федерації профспілок області, головою Хмельницької обласної організації профспілки працівників освіти і науки України, освітянами області згадали чим пишаємось, які виклики долали та окреслили перспективи розвитку освіти у новому навчальному році.
Щодо дошкільної освіти. Кількість закладів дошкільної освіти області станом на 01.09.2021 – 717, а станом на 01.09.2022 – 685 ( – 4,5 %). За час війни було пошкоджено – 3 заклади. У 2022/2023 навчальному році працюватимуть: очно – 364 (53%) , дистанційно – 320 (47%).
Мережа закладів загальної середньої освіти станом на 01.09.2021 становила 578, станом на 01.09.2022 – 576. Пошкоджено за час війни – 4 заклади . У 2022/2023 навчальному році розпочнуть очне навчання – 357 (61,9%) закладів, працюватимуть дистанційно – 219 (38%) закладів.
Контингент закладів загальної середньої освіти станом на 01.09.2021 становить 138791 учень. Виїхало за кордон з 24.02 – 14424 учнів. Залучено ВПО до навчання в закладах загальної середньої освіти з 24.02 – 6173 учні. Контингент ЗЗСО станом на 01.09.2022 становить 139595 учнів (+0,6%). Залучено ВПО до ЗЗСО з 01.09.2022 – 3195 учнів.
Серед головних здобутків та перемог у 2021/2022 році було зазначено: 15 «600-бальників» при складанні мультипредметного тесту з трьох предметів; 43 «400-бальників» при складанні мультипредметного тесту з двох предметів; 222 «200-бальників» при складанні мультипредметного тесту з одного предмету; 35 переможців (диплом І ступеня) ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із 9 навчальних предметів;
25 переможців ІІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково- дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України (4 золотих нагороди, 5 – срібних та 16 – бронзових);
понад 2000 переможців різноманітних конкурсів, фестивалів, турнірів художньо-естетичного, туристсько-краєзнавчного, науково-технічного, дослідницько-експерементального та гуманітарного напрямів.
Щодо готовності закладів освіти у розрізі територіальних громад області. У 9 громадах – повністю 100% закладів можуть працювати офлайн (Дунаєвецька, Новодунаєвецька, Гуківська, Солобковецька, Китайгородська, Полонська, Красилівська, Слобідко-Кульчієвецька, Кам’янець-Подільська). У 5 громадах (Судилківська, Михайлюцька, Гвардійська, Улашанівська, Ярмолинецька) заклади повністю працюватимуть в дистанційному форматі.В усіх інших громадах наявні заклади, які забезпечуватимуть освітній процес у різних формах.
Щодо закладів профтехосвіти – 22 заклади професійно-технічної освіти працюватимуть змішано: очно та дистанційно.
Із 32 закладів фахової передвищої та вищої освіти: 3 розпочали працювати дистанційно через відсутність укриттів; 29 планують працювати в змішаному режимі враховуючи місткість укриттів.
Першочерговими завданнями на 2022/2023 навчальний рік визначено: реконструкція пошкоджених закладів освіти; створення належних безпечних умов для учасників освітнього процесу; надання якісної освіти здобувачам освіти незалежно від формату навчання; впровадження інноваційних цифрових технологій та проєктів.
За підсумками роботи у минулому навчальному році та підготовки до нового навчального року керівникам органів управління освітою, трудовим колективам закладів освіти, педагогічним та науково-педагогічним працівникам, учням було вручено відзнаки обласної військової адміністрації, обласної ради та Департаменту освіти, науки, молоді та спорту обласної державної адміністрації.