Юні аграрії УВБ Летавського ліцею успішно презентували Хмельниччину на Всеукраїнському зльоті  

Нещодавно завершився фінальний етап Всеукраїнського зльоту учнівських виробничих бригад, трудових аграрних об’єднань, на якому юних аграріїв закладів освіти Хмельницької області успішно представляла команда УВБ учнів та вихованців гуртка «Юні овочівники» Летавського ліцею, що на Чемеровеччині, де освітянами здавна й цілеспрямовано приділяється серйозна увага трудовому вихованню підростаючого покоління і залученню неповнолітніх до сільськогосподарської праці. 

Участь у Зльоті, який проводився з 18 по 20 жовтня 2022 року Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді Міністерства освіти і науки України в м. Києві у режимі он-лайн, приймали команди кращих учнівських виробничих бригад, трудових аграрних об’єднань закладів загальної середньої та позашкільної освіти з 16 областей України. В дистанційному режимі відбувся захист ними науково-дослідницьких робіт у секціях «Овочівництво», «Рослинництво» і «Садівництво», де юні аграрії представляли результати своїх наукових досліджень у вигляді цікавих доповідей, презентацій та постерів. 

На виставці «Щедрість рідної землі» в експозиціях від областей були представлені натуральні зразки сортів сільськогосподарських культур, вирощених учнями, звітні матеріали у вигляді банерів, стендів, колекцій, альбомів, щоденників дослідницької роботи, інформацій, фотографій та звітів. Доповнювали виставку рушники, величні короваї, хліби, вироби з рогози, соломи, снопи зернових культур. Одним із кращих українських короваїв на виставці став юннатівський коровай з Хмельниччини. 

Командну роботу юних летавських аграріїв представляла учениця 9 класу та вихованка гуртка «Юні овочівники» Олена Боднарчук з дослідницькою роботою «Вирощування арахісу на учнівській навчально-дослідній земельній ділянці». Під час презентації вона показала ґрунтовні знання і практичні навички, набуті у процесі роботи за обраною темою дослідження під керівництвом свого наукового керівника, і здобула ІІІ місце в конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт у секції «Рослинництво». 

Відповідно до підсумків конкурсного журі Олена визнана в числі переможців ІІ (фінального) етапу Всеукраїнського зльоту учнівських виробничих бригад, трудових аграрних об’єднань закладів загальної середньої та позашкільної освіти і його організатори нагородили її Грамотою. 

Також Грамотою Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України нагороджено команду юних аграріїв УВБ Летавського ліцею Чемеровецької селищної ради за результатами її участі у фінальному етапі Зльоту. 

А керівнику команди УВБ Нагурній Оксані Василівні, вчителю біології та основ здоров’я Летавського ліцею надано Подяку Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України за високий рівень підготовки її учнів та продемонстровані командою знання в аграрній галузі під час участі в фінальному етапі Зльоту. 

Вітаємо команду юних аграріїв, учнівський і педагогічний колектив Летавського ліцею та юннатів і школярів Хмельниччини з їх новим успішним здобутком на всеукраїнському рівні та зичимо їм нових успіхів у навчанні і здобуванні нових знань, дослідництві та сільськогосподарській праці і нових яскравих звершень на юннатівській ниві. 

Юлія ПЕТРАШ, завідувач сільськогосподарським відділом відокремленого структурного підрозділу еколого-натуралістичного напряму «Станція юних натуралістів» Хмельницького ОЦТКУМ. 

 

 

 

Loading